”ÜNİVERSİTELER, ŞEHİRLERİN GELİŞİMİNE EN BÜYÜK KATKIYI SUNAN KURUMLARDAN BİRİDİR”
Ali Osman Çelikal • 12 Ağustos 2022 13:20:15 
”ÜNİVERSİTELER, ŞEHİRLERİN GELİŞİMİNE EN BÜYÜK KATKIYI SUNAN KURUMLARDAN BİRİDİR”

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaretin ardından, kampüste tamamlanan ve yapımı devam eden çalışmalar incelendi. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde öğrencileriyle buluşacak olan Tıp Fakültesini ziyaret eden Vali Kızılkaya, laboratuvarları ve uygulama alanlarını inceledi. Tıp Fakültesi ziyareti sırasında Vali Kızılkaya’ya, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı eşlik etti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin her geçen gün akademik ve uygulamalı alanlarda gelişim gösterdiğinin altını çizen Vali Kızılkaya; “Üniversiteler, şehirlerin gelişimine en büyük katkıyı sunan kurumlardan biridir. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemizde Tıp Fakültesi’nin fiziki ve akademik alt yapısını tamamlayarak bu yıl öğrencilerle buluşacak. Böylece Bilecik’imizde sağlık ve eğitim alanında güzel gelişmeler olacağına inancımız tam.” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Beydemir ise üniversitenin her alanda gelişmesi için mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam ettiklerini ve bu gayretli çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını ifade etti.

Tıp Fakültesini laboratuvarları, muayene odaları ve amfileriyle tam teşekküllü bir fakülte haline geldiğini belirten Rektör Beydemir, özverili hazırlık sürecinin sonucunda tıp öğrencilerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Valiliğin Üniversiteye verdiği değeri her zaman hissettiklerini belirten Rektör Beydemir, nazik ziyaretleri nedeniyle Vali Kızılkaya’ya teşekkür etti.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments