• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“11.11 BİLECİKLİLER BULUŞUYOR GECESİ” GERÇEKLEŞTİ

“11.11 BİLECİKLİLER BULUŞUYOR GECESİ” GERÇEKLEŞTİ

Bilecikliler; İstanbul Bilecikliler Derneği tarafından düzenlenen 11.11. Bilecikliler Buluşuyor Gecesinde Bilecikliler, bir araya geldi.

 

İstanbul Bilecikliler Derneğinin 30. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında; İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde düzenlenen buluşmaya; Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz,  Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Ergün, Bilecik İl Genel Meclisi Üyeleri, İstanbul Bilecikliler Dernek Başkanı Oktay Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve üyeleri, dernek temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz sertler, çok etkileyici bir kitlenin olduğunu belirterek; “Bu güzellik karşısında etkilenmek elde değil. Bu güzelliği yaratan derneğimize tüm Bilecikli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.  Sizler burada Bilecikliler olarak bizim gören gözümüz, duyan kulağımızsınız. Buraya gelerek renk katan herkese çok teşekkür ediyorum. Daha nice 30. senelere.” Dedi.

Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı yaptığı konuşmada;  “Çok mutlu olduğum bir konu var.  Buraya gelirken erkek ağırlıklı bir meclis bekliyordum ama görüyorum hanımefendilerden yoğun bir katılım var. Hepsini tebrik ediyorum. Her zaman söylüyoruz siz hanımefendiler olmazsa; dernekte olmaz, ocak da tütmez, siyaset de olmaz. Siyaset demişken; dernekler hemşeri dernekleri aynı toprağın insanlarını bir araya getiren buluşturan yerlerdir. Ben her zaman şunu söylüyorum; derneklerimize gelirken herkes kimliklerini evde bıraksın. Tek bir ortak kimliğimiz olsun oda Bilecikli olmak olsun. O zaman emin olun tüm hedeflerimize ulaşabiliriz. Ben bu akşam öyle olmayacağının sinyalini almış oldum.  Bu salonda Osmanlı’nın torunları var ama Cumhuriyetin de çocukları var.” İfadelerine yer vererek birlik beraberlik mesajları verdi.

Sahnede yer alan Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin ve Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden yaptıkları konuşma da katılımcıları selamlayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaları yapan belediye başkanlarına ve il genel meclisi başkanına katkılarından dolayı teşekkür plaketleri sunuldu.

İstanbul Bilecikliler Derneğine çok yakın hissetliğini belirten Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz;  “Derneğe girerken hiç yabancı bir derneğe girer gibi hissetmiyorum. Ben biraz daha şanslıyım 11.11.2011’i gören biri olarak bin yılda bir meydana gelen bir hadiseyi yaşadığım için kendimi mutlu hissediyorum. Katılan herkese hoş geldiniz diyorum.” İfadelerini kullandı.

Sözlerine şehit ve gazileri anarak başlayan İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe ise Osmanlı Devletinin ilk başkenti Bilecik ile son başkenti İstanbul arasında kurulan bağ ile bir araya gelmiş olmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan bütün paydaşlara teşekkür ettiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Konuşmasında hep birlikte Bilecik ve hep birlikte Türkiye olduklarına vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi: ”Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’ten öncelikle buradaki bütün kardeşlerimize selam ve muhabbetler getirdik. Bilecik, her zaman ve her fırsatta belirttiğimiz gibi, rastgele bir torak parçası değildir. Bilecik; birlik beraberlik ve kardeşlik hamurunun karıldığı toprakların adıdır. Bilecik; sevgi, hoşgörü tohumlarının atıldığı ve alabildiğine yeşerdiği toprakların adıdır. Bilecik; Milli birliğin, beraberliğinin sağlamlaştığı, geçmişin ve geleceğin buluştuğu yerin adıdır. Bilecik; Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Şeyh Edebali diyarı Osmanlı Ocağı, Ertuğrul Sancağı, Kayıların Şehridir.” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZ İLE AYNI ORTAMDA BULUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

 

Konuşmasında; ”Hemşehrilerimle aynı ortamda buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”Hemşehrilerimiz ile yaşamaktan, yaşatmaktan; aynı suyu, toprağı, havayı paylaşmaktan gurur duyduğumuz medeniyetler şehri Bilecik için bugün özel bir gün.Bugün sadece şehrimizde değil, Ülkemizde ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde birçok hemşehrimiz ile tek yürek olduk. 11.11 Bilecikliler Gününde 1987’de yılında kurulan ve bugün 30. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız İstanbul Bilecikliler Derneğimizin düzenlediği Bilecikliler Gününde hemşehrilerimiz ile buluşmanın heyecanını yaşadık.”

 

”CENABI ALLAH’TAN DAHA NİCE 30 YILLAR NASİP ETMESİNİ NİYAZ EDİYORUZ”

 

Cenabı Allah’tan daha nice 30 yıllar nasip etmesini niyaz eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerini şöyle tamamladı: ”Dile kolay 30 yıldır; İstanbul’da Bilecikli hemşehrilerimizin canla başla kurarak büyük bir aileye dönüşen İstanbul Bilecikliler Derneğimizin düzenlediği 11.11. Bilecikliler gününde Bilecik’imizin değerleri bir arada toplandı. Başta İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanımız Sayın Oktay Tepe olmak üzere, kuruluşundan bu yana büyük emek vererek bu günlere getiren eski başkanlarımıza, yönetim kuruluna, üyelerimize ve Bilecikli hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Daha nice 30 yıllara ulaşmak temennisiyle… Tüm Bilecikli Hemşehrilerimin Bilecikliler Gününü Tebrik Ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Bilecikli olarak TBMM’nin ikinci adamı olmanın gururunu yaşadığını ifade eden TBMM Başkanvekili ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı konuşmada;  “Sizler ilçelerimizden ve köylerimizden başta İstanbul olmak üzere göç ettiniz. Bilecik küçüktü, Bilecik’te yoksulluk vardı. Ama Bilecik artık eski Bilecik değil. Bilecik göç veren bir kent değil. Göç alan bir kent artık. Partilerimiz ve siyasi düşüncelerimiz ayrı olabilir esas olan Bilecik’e hizmettir, Türkiye’ye hizmettir. İstanbul’daki Bilecikliler etkinliklerle bir araya geliyor bundan hiç kuşku duymuyorum. Ama ben bunun yetersiz olduğunu düşünüyorum. TUİK’in resmi rakamlarına göre 180 bin Bilecikli var. Ama bir araya gelmede eksiklikleri görüyorum.  Bilecik’te büyük bir buluşma gerçekleştirelim. Türkiye’de marka tarih olabilir. 11.11’ler Bilecik’in merkezinde de kutlayalım. Bulunduğum makamın tüm imkanlarını bunun için seferber etmeye hazırım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Fatih Mehter Takımı, Kızıldamlar Halk Oyunları ve Agos Diriliş Ateşi, ekiplerinin gösterilerini sergilerken, gecede konuklara Bilecik Belediyesi tarafından lokum ve boza ikram edildi. Katkılarda bulunan sponsorlara, belediye başkanlarına, dernek yöneticilerine, eski dernek başkanlarına teşekkür plaketleri takdim edildi. Etkinlikte Bilecikspor Kulübü, ilçe belediyeleri dernek ve katılımcıların stantlar açarak yöresel ürünleri sergilendi.

Birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği 11 11 Bilecikliler Buluşuyor Gecesi, Sanatçı Onur Şan’ın konseriyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam