Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna ambulans tahsisi
Sosyal Medyada Paylaş
6 Aralık 2013
admin

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna ambulans tahsisi

Karaman, yaptığı yazılı açıklamada, acil sağlık hizmetlerinin il merkezindeki komuta kontrol merkezi ile il ve ilçe hastanelere entegre olarak hizmet veren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bilecik'te hizmet veren 8 acil sağlık hizmetleri istasyonunda 20 ambulans, 4 kar paletli ambulans ve 1 umke kurtarma aracıyla hizmet verdiğini belirten Karaman, şunları kaydetti:

  "Acil sağlık hizmetlerimizde kullandığımız ilk ve acil yardım ambulanslarının Bilecik halkına daha kaliteli ve zamanında hizmet verebilmesini sağlamak için, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ilimize 6 ambulans tahsisi yapılmıştır. Tahsisi yapılan ambulanslarımız Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile Tekirdağ'da düzenlenecek törenle ilimiz hizmetine sunulacaktır. Yeni ambulanslarımızın da hizmete girmesi ile birlikte acil sağlık hizmetine ihtiyacı bulunan hastalarımıza, son teknoloji tıbbi cihazlarla acil müdahalesi yapılacak ve sağlık merkezlerine güvenli bir şekilde nakli sağlanacaktır. Tahsis edilen ambulansların tümüne müdürlüğümüzce GPS araç takip sistemi entegre edilerek bulunduğu noktalar, her türlü olumsuz durumlara karşı anlık olarak takip edilebilecek ve bu sayede gerekli tedbirler anında alınabilecektir. Ambulanslarımıza navigasyon cihazları da monte edilerek vaka noktasına erişim süreleri en aza indirilmekte ve il dışı vaka transferlerinde adres noktalarının tespiti esnasında gereksiz zaman kaybının önüne geçilmektedir." AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım