13. Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri yapıldı

13. Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri yapıldı


     Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Oğulpaşa köyündeki etkinlikte yaptığı konuşmada, güreşin ata sporu olduğunu, Oğulpaşa köyünün ata sporunu geliştirmek amacıyla büyük katkıda bulunduğunu söyledi.
     Kaymakam Ali Ada da, milletin kendi değerlerini yaşatmasının, genç nesillere aktarmasının ve sevdirmesinin son derece önemli olduğunu belirterek, amaçların bu tür organizasyonlarla ata sporu güreşi teşvik etmek istediklerini de kaydetti.
     Dünyada Türk bayrağının göndere çekilmesine vesile olan güreşçilerin bu çimlerde güreştiklerini ifade eden Ada, ''İnanıyorum ki bugün burada güreşecek gençlerimiz ve çocuklarımız yarın dünyanın dört bir yanında gururla bayrağımızı dalgalandıracak'' dedi.
     Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan da ata sporu güreşi yaşatmanın ve genç nesillere teşvik etmenin en güzel yerinin er meydanları olduğunu bildirdi.
     Konuşmaların ardından 300 sporcunun katıldığı güreşlerde, ''küçük orta'' kategorisinde Kadir Akar ve ''büyük orta'' kategorisinde de Zafer Dama birinci oldu. ''Başaltı'' kategorisinde İsmail Can birinci, Nuh Yalçın ikinci ve Mustafa Ay ve Ali Erdoğan üçüncü geldi.
     ''Başpehlivanlık'' kategorisinde Sait Bingöl birinci, Müren Mutlu ikinci, Ömer Faruk Kalander ve Ramazan Yarar üçüncü oldu.
     Ödül törenin ardından yapılan güreş ağalığı seçimini iş adamı İrfan Dünyalı, 17 bin lira ödeyerek aldı. Şenliğe KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Yurt Partisi Genel Başkanı ve İçişleri eski Bakanı Saadettin Tantan, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik ve üyeleri, belediye başkanları, daire müdürleri, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve HAS Parti İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu ile vatandaşlar katıldı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. şenlikler – gelen tüm misafirlerimize teşekkür eder ve eksiğimiz kusurumuz af ola deriz. kalabalık bazen bizleri hataya sürükleyebiliyor. ama siz misafirlerimiz en güzeline layıksınız……her geçen yıl tecrübelerimizi artırıyor ve eksiklerimizi gideriyoruz……….İrfan Bey (ağamız) sonsuz teşekkürler ve otganizasyon da emeği geçen ibrahim ve polat ve Oğulpaşalı vefakar gençlere de………….

  2. OSMANELİ HEPİMİZİN – HER ZAMAN OSMANELİLİ OLMAKLA GURUR DUYUYORUM.FESTİVALDE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLARIM. OSMANELİYİ DÜNYAYA TANITIYORLAR. mutiş ali

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam