• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından ilki 2014 yılında uygulamaya konulan “Lider Çocuk Tarım Kampı” nın dördüncüsü, yapılan törenle sona erdi.

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ

İl Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen programda Vali Süleyman Elban, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Rektör Vekili Prof. Dr. Nurgül Özbay, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız ile diğer kurum müdürleri, muhtarlar ve İl Müdürlüğü Personeli katıldı.

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ5

Programın açılış konuşmasında İl Müdürü Yıldız  şunları söyledi;

“Lider çocuk tarım kampı Bakanlığımızın sürekli hale getirdiği bu sene de dördüncüsünü uyguladığımız bir proje. Pelitözü İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci, çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek istedik. Bu sebeple kamp süresi boyunca çocuklarımıza faaliyetlerimizi yapıldığı yerde göstermeyi amaçladık. Yani tarlada, serada, çiftlikte, gıda işletmesinde….

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ2

Öğrencilerimiz 3 günlük kampta kanatlı işleme tesislerini inceleme, malçlı çilek bahçesi, şerbetçiotu bahçesi ve sera ziyaretleri yaptılar. Sevgili öğrencilerimize bu 3 gün hayatlarında güzel bir anı olarak kalabilecek, örnek alabilecek toprak, su,  hayvan ve bitki sevgisi gibi güzel şeyler kazandırdığımıza inanıyorum.

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ6

İlimizde kampa katılan 4.sınıf öğrencilerine “Kırsal Turizm ve Ekolojik Tarım” konulu bir kompozisyon yarışması düzenledik. Birinci olan öğrencimiz bizi inşallah Türkiye’de temsil edecek ”

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ7

Konuşmaların ardından kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrenciye Vali Elban tarafından ödülü takdim edilirken, 4. Lider Çocuk Tarım Kampına katılan çocuklara kurum amirlerince katılım belgeleri verilmesiyle tören sona erdi.

4. LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ4

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam