5 YILLIK RUHSAT OY ÇOKLUĞUYLA GELDİ

5 YILLIK RUHSAT OY ÇOKLUĞUYLA GELDİ

MUHALEFET VE BAŞKAN’IN DEDİĞİ OLDU

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının 3. Birleşimine Osmaneli ilçesi Ciciler Köyü’nde Yılmaz İri’ye ait olan kum ocağına ruhsat verilip verilmemesi konusu damgasını vurdu.

Torun

TORUN “İSTERSE TESİS KURABİLİR Mİ?”

Toplantıda ilk olarak Çevre ve Sağlık komisyonu raporu okundu. MHP’li komisyon üyeleri İ.Zeki Uyanık ve Orhan Uğur’un “ŞERH” düştükleri madde mecliste tartışmalar yaşanmasına neden oldu. Madde hakkında söz alan komisyon başkanı Ertuğrul Torun, İri’nin ocakta tesis kurup kurmayacağı konusunda bir belirsizlik yaşandığını belirterek “ Kişi her ne kadar tesis kurmayacağım dese de kumu, mıcırı başka yerlere kamyonlarla nakliye edeceğim dese de biz burada meclis olarak maden ocağının ruhsatının verilmesi yönünde karar verirsek yarın bir gün bu işletme ruhsatını aldığı an rahatlıkla tesisini kurar ve buna da hiç kimse de mani olamaz diye düşünüyorum. Takdir yüce meclisimizin kararıdır.” Dedi.

zeki

UYANIK “TESİS KURULMASI KÂRLI DEĞİL”

MHP’li komisyon üyesi İ. Zeki Uyanık ise 4 buçuk dönümlük bir alan olan arazide tesis kurulmasının ticari olarak hiçbir faydası olmadığını ve mal sahibinin de alanda bir tesis kurmama yönünde taahhüdü  olduğunu dile getirdi.

YILDIRIM “TAAHHÜT VERSİN”

Meclis başkanı Oğuz Sertler Ciciler köy muhtarının Özel İdareye verdiği dilekçeyi okudu. Muhtarın dilekçesinde adı geçen kum ocağının açılmasında her hangi bir sakınca bulunmadığının belirtilmesi üzerine Ak parti grup sözcüsü Serkan Yıldırım; “İşletme sahibi Noter kanalıyla yazılı taahhütte bulunsun ve ocaktaki kumları 6 ay gibi bir sürede kaldırmayı kabul etsin” ifadelerinde bulundu.

sert

SERTLER “ALANIN ÇEVREYE ZARAR VERECEK BİR POZİSYONU YOK”

Tarım İl Müdürlüğü’nün, Çevre Müdürlüğü’nün ve diğer kurumların konuya olur verdiğini hatırlatan İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler, alanın tarım arazilerine zarar verecek bir pozisyonu olmadığını belirtti. Sertler “Burada olması gereken çevreye, köye ve tarım arazilerine zarar vermemek koşulu ile olması.  Mal sahipleri, biz bunun noter tasdikli güvenini de verebiliriz dediler.” Şeklinde konuştu.

İRİB

İRİ “YASALARA UYGUN”

İşletme sahibi Yılmaz İri de söz alarak 6 ayda ocaktaki kumları kaldırmalarının mümkün olmadığını, ihtiyaca ve talebe göre kum çekebileceklerini belirterek istedikleri şeyin yasalara uygun olduğunu, işletmesine ruhsat verilmesini kaydetti.

DD

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Oylamaya sunulan madde  Ak partili üyelerin “HAYIR” Muhalefet partisi MHP ve CHP’li üyeler ile Meclis Başkanı Oğuz Sertler’in “EVET” oyu vermeleri neticesinde “OY ÇOKLUĞUYLA “kabul edildi. Buna göre adı geçen işletmeye 5 yıllığına ruhsat verildi.

DD1

BAŞKAN SERTLER KOMİSYON RAPORUNU OYLATMADI

Oylama sonunda Ak parti Söğüt İl Genel Meclisi Üyesi ve Çevre- Sağlık komisyonu başkanı Ertuğrul Torun  Başkan Oğuz Sertler’e komisyon raporunu oylatmadığını hatırlattı. Sertler ise komisyon raporlarını oylatıp oylatmamanın kendi yetkisinde olduğunu belirterek birleşimi kaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam