Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, tüm dünyayı saran Koranavirüs salgınında Tarımsal Üretimin daha fazla önem kazandığı bu günlerde tarlalarında, bahçelerinde üretime devam eden çiftçilerimizi ziyaret etti.

Konuyla ilgili Müdür Yoldaş şu açıklamalarda bulundu;

“Bu gün her zamankinden daha fazla üretime ihtiyacımız var üretim sezonunun başında iken boş kalan arazilerimizi değerlendirelim ilimizin ekonomik değeri olan 72 çeşit ürünümüzü daha çok üreterek piyasaya sunalım.

Haydi, Bilecik bu yıl İstanbul’u biz besleyelim…

Ülkemizin gıda ihtiyacını karşılamak için mutlaka üretelim, arazilerimizi boş bırakmayalım…

Koronavirüs salgını sonrasında yerli üretimin öneminin bir kat daha arttığını ifade eden Müdür Yoldaş, “Çiftçi ürettikçe bu ülke aç kalmaz. Çiftçi varsa hayat var. İthalattan vazgeçtiğimiz bu günlerde çiftçimiz daha fazla üretmelidir” dedi.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm Dünya’nın ardından ülkemizde de yayılmaya başlayan Koronavirüs’e karşı devletimizin büyük bir mücadele içinde olduğunu ifade eden Müdür Yoldaş, özellikle sağlık çalışanlarına verdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ederken bir teşekkürün de bu zor şartlarda üreten çiftçilerimize olduğunu belirtti.

Devletin ekonomik anlamda aldığı tedbirlerin de önemli olduğunu aktaran YOLDAŞ, tarım alanında da gerekli desteklerin bakanlığımız tarafından sağlandığını belirtti.

‘Zor günler geçecek’

 “Yaşanan bu pandemi sonrasında yerli ürünlerin değeri de bir kez daha gözler önüne serildi. Her zaman olduğu gibi şimdi de söylüyoruz ülkemizin geleceği tarım.

Bu zor günleri hep beraber atlatacağımıza olan inancım tamdır. Bu konuda üretim devam ederken aramızda azami miktarda sosyal mesafeyi sağlamaya özen göstererek, Salgın hastalığın yayılmasına engel olmaya çalışalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam