ADALET ÇALIŞANI KENDİSİ İÇİN DE ADALET İSTİYOR

ADALET ÇALIŞANI KENDİSİ İÇİN DE ADALET İSTİYOR

 

Hakların geri kazanımı için bir imza kampanyası düzenlediklerini belirten Türk Büro-Sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen, basın açıklamalarının kitlesel düzeyde olduğunu söyledi ve açıklama sonrasında toplanan imzaların Adalet Bakanına postayla gönderileceğini belirtti.

Türk Büro-Sen Bilecik İl Temsilcisi Taşkesen, adalet çalışanlarının ağır iş yükü altında ezildiklerini, yetmezmiş gibi bir de kazanılmış haklarının tek tek ellerinden alındığını söyledi. Taşkesen açıklamasına şöyle devam etti:

“Önce banka promosyonunda yaşanan haksızlıklar daha sonra servis ücreti (bilet) ödeneklerinin kaldırılması şimdi ise fazla mesai ücretlerinin kaldırılması… En zor şartlar altında çalışan kamu personeli adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen; maalesef ki, en çok hakkı yenen  kesim de bu kesimdir.

 

İNSANCA MUAMELE GÖRMEK HAKLARIDIR!

 

Adalet çalışanları, her şeyden önce insanca muamele görmek, emeklerinin karşılığını almak ve hak ettikleri itibarlarının iadesini istemektedirler.

Adliye çalışanı adalet dağıtma hizmetini sunarken, kendisi için de adalet talep etmektedir. Emeğinin karşılığını ve onuru kırılmadan hizmet vermek, kendileri için ayrımcılık değil, herkes gibi eşit olmak istemektedirler.

Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde 4. yargı paketini TBMM’ye göndereceği kamuoyuna yansımıştır. Türk Büro-Sen olarak, 4. yargı paketi içerisine adliye çalışanlarının bazı ekonomik ve sosyal haklarının alınması için yeni bir çalışma başlatmış bulunmaktayız.

Adalet çalışanlarını bir bütün olarak gören sendikamız, yıpranma payını tüm çalışanların hak ettiğini, bu güne kadar adalette yapılan sınıf ayrımcılığı nedeniyle, Adalet  çalışanlarının mağdur edildiğini ve çalışma barışının sağlanabilmesi için başta yıpranma payı olmak üzere; çalışanların ellerinden alınan fazla mesailerle, yıllardır talep ettiğimiz mübaşirler dahil Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan personelin Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlatılmıştır.

Adalet Bakanı’na hitaben yazılan dilekçeler, bugün tüm illerimizde yapılan kitlesel basın açıklamalarının ardından Sayın Bakan’a gönderilmektedir.

Adalet çalışanlarının fiili hizmet zammından faydalandırılması, zorunlu olarak çalıştırılmasına rağmen el konulan fazla mesai ücretlerinin, kesilen servis ödeneklerinin biran önce ödenmesini talep etmekteyiz.

Türk Büro-Sen olarak, taleplerimiz yerine getirilene kadar  eylem ve etkinliklerimizi devam ettireceğiz.”

Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan imzalar Adalet Bakanına ulaştırılmak üzere postaya verildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam