Aday Adayları Eğitimdeydi

Aday Adayları Eğitimdeydi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı başkanlığında yürütülen Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri’nde sona yaklaşılıyor. Bu hafta Ankara’da yapılan eğitimlere Bilecik Aday adayları da katıldılar.

YYAAE çalışmalarında sona doğru yaklaşılırken, İstanbul dışında bütün illerdeki aday adayları, Ankara’da eğitime katılmaktadırlar. 01 Aralık’ta büyük şehir olmayan iller için hazırlanan programa, Bilecik ilimiz de dahil olmakla Türkiye’nin her bölgesinden yaklaşık 250 aday adayı katılmıştır. İnternet üzerinden yaptıkları başvuru üzerine ilimizden birinci etapta;

Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı: Nevin Tan, Mehmet Seven, Akın Olcay;

Belediye meclis üyesi aday adayı: Engin Dindar, Fatma Tatar, Bakiye Oral, Necla Eker

İl genel meclis aday adayı: Fatma Aşık, Ali Aktepe, Ahmet Başkan, Hikmet Turan eğitime katıldı.

Ankara’da sürdürülen eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında; Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler almışlar ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlandı.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders vermişlerdir. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev aldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. doktor bey nerde – bu eğitime neden sayın doktor aday adayı katılmadı acaba. kendileri çokmu eğitimlilerde katılmamışlar. bildiğim kadarıyla syn. kılıçdaroğlu bu eğitimleri önemsiyor ve bu eğitimlere katılmayanların hiçbir yere aday olamayacağını söylemişlerdi. yoksa sayın doktor kendilerini gen. bşk. dan daha mı büyük görüyor. kendileri genel seçimlerde 2. aday gösterildiğinde başarısı nerdeydi acaba. eğer genel seçimlerde dik durup seçimlerden çekilmeseydi simdi bütün chp arkasında durur onun belediye başkanı olması için tam destek verirdi. bi oturup düşünsün sayın doktor.

  2. egoları yüksek – onların egoları yüksek olduğu için kendilerini insan üstü varlık olarak görürler.Kendileri seçilmiştir.Onlara başkaları nasıl eğitim verir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam