AFAD’DAN ÖĞRENCİLERE AFET EĞİTİMİ

AFAD’DAN ÖĞRENCİLERE AFET EĞİTİMİ

Bilecik İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü 28 Şubat Sivil Savunma Haftası ve 1-7 Mart Deprem haftası nedeniyle okullarda eğitim çalışması ve tatbikat gerçekleştirmeye devam ediyor. Bilecik Atatürk İlköğretim Okulu’nda çalışma yapan AFAD görevlileri öğrencileri bilgilendirdi. AFAD görevlileri öğrencileri deprem öncesi nasıl hazırlanmaları gerektiği, deprem sonrası ilk 72 saat neler yapmaları gerektiği, afetlere hazırlıkta ilk koşul çevresel ve yapısal risklerin belirlenmesi ile yapısal olmayan riskleri azaltma ve önleme adı altında broşürlerle ve slâytlarla bilgilendirme gerçekleştirdiklerini belirttiler.

fdres

Bilecik Edebali Ortaokulu’nda da çalışma yapan AFAD görevlileri öğrencileri bilgilendirdi.

AFAD Müdahale Şube Müdürü İrfan Demirçelik, öğrencileri deprem öncesi nasıl hazırlanmaları, deprem sonrası ilk 72 saat neler yapmaları gerektiği, afetlere hazırlıkta çevresel ve yapısal risklerin belirlenmesi ile yaşam alanımızdaki riskler, yapısal olmayan riskleri azaltma ve önleme adı altında broşürlerle ve yapılan sunumla bilgilendirme gerçekleştirdiklerini belirtti. Bilinçlendirme sunumuna öğretmenler ve öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Daha sonra deprem tatbikatı yapan AFAD görevlileri öğrencilere okulu boşalttırarak depreme karşı neler yapılması gerektiğini anlattılar.

 manşet

MEHMET SELİM SAÇTI – CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam