AK PARTİ ADAYLARI BULUŞTU

AK PARTİ ADAYLARI BULUŞTU

Ak Parti Genel Merkezi tarafından listelerin YSK ya verilmesi sonrasında 27. Dönem Bilecik Milletvekilleri adayları kesinleşti. Buna göre 1. Sıra adayı Selim Yağcı olurken 2.sıra aday hali hazırda Bilecik milletvekili olan Halil Eldemir oldu. Sıralamanın açıklanmasından sonra SKM (seçim koordinasyon merkezi) de bir araya gelen Ak parti teşkilatı Yağcı ve Eldemir’i tebrik ederek başarılar diledi. Burada yapılan basın toplantısında konuşan Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık;

“Nisan başında Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine ertesi gün Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama üzerine 24 Haziran 2018 tarihi için erken seçim kararı alındı ve meclisimizden geçti.
Bununla alakalı tabii bir aday belirleme süreci yeniden başladı. Partimize yeni aday adayı başvurusu oldu. Bunların içerisinden eski Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı 1’inci sıra, Halil Eldemir milletvekilimiz de 2’nci sıra adayımız oldu. Bilecik için güzel bir liste olduğu kanaatindeyim. Biliyorsunuz başladığımız günden bugüne hep iki sıfırı hayal ettik. Hep iki sıfırı almak için gayret ettik. Bu noktada inşallah 2018 seçimleri 25 Haziran sabahına iki tane AK Parti milletvekiliyle uyanacağımızı ümit ediyorum” İfadelerini kullandı.
Sonrasında söz alan Selim Yağcı;
“AK Parti bir davanın ve bir hizmetin adı ve AK Parti’nin bayrağını, tabelasını milletimizin kendisi çaktı ve başladığı ilk günden itibaren bu çatı altında hizmet etmekten ve gerçekten Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu medeniyet yolculuğunda bulunmaktan ve sizlerle birlikte bu medeniyet yolunda olmanın gururunu, hazzını yaşıyorum.” Diyerek” şu ifadeleri kullandı.

“İNŞALLAH BİR VE BERABER OLACAĞIZ”
Bu zamana kadar bu bayrağı milletvekili noktasında gerçekten başta Fahrettin Bey, sonra Halil Bey başarılı bir şekilde getirdi. Şu anda sorumluluğumuz çok yüksek ve onlardan bu anlamda bu dönem 2-0 yaparak, Halil Bey’le birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisine giderek şehrimizin gücünü sesini daha üst noktada çıkarmak için çaba harcayacağız ve ben gerçekten ilk girdiğim günden itibaren hiçbir zaman bizi yalnız bırakmayan Ak sevdalı dostlarımıza ve çok değerli Bilecikli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu ulvi göreve layık gördükleri için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza ve gerçekten partimizin tüm yetkililerine bu anlamda her zaman bu güzel rekabeti yürüten il başkanımıza ve onun ekibine huzurlarınızda çok, çok teşekkür ediyorum. Ben her zaman şuna inanıyorum birlik beraberlik sevgi saygı hoşgörü olduğu sürece başarılamayacak hiçbir şey yoktur diyorum. İnşallah bir ve beraber olacağız ve Bilecik olarak bütünleşeceğiz burada tabi bu zamana kadar milletvekilliği yapmış gerçekten şehrimize hizmetler getiren partilerden de tüm milletvekillerimize ve bakanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Amacımız Bilecik’i en iyi noktaya getirmek, amacımız Türkiyeyi muhasır medeniyet üzerine çıkarmak bunun için formülümüz birliğimiz, beraberliğimiz, aramızdaki sevgimiz, saygımız hoşgörümüze ve biz beraber oldukça bu hedeflerin hepsini gerçekleştirebileceğimize canı gönülden inanıyorum. Cenab-ı Hakk hiçbirimizi mahcup etmesin diyorum. İnşallah bu sene Bilecik’te, Bilecik tarihinde birçok ilki gerçekleştirdik bu zamana kadar bu dönem de 27’nci dönem milletvekilleri olarak, çünkü siyaset iddia işi, iddiası olmayanın siyasette yeri yoktur. Biz diyoruz ki bu dönem Bilecik’te ilk defa ve bu parti AK Parti olacak ve 2 milletvekili çıkarmaya hazır mıyız? İnşallah değerli kardeşlerim daha çok çalışacağız, sorumluluğumuzun bilincindeyiz” İfadelerini kullandı.
Daha sonrasında konuşan 26. Dönem Bilecik Milletvekili Halil Eldemir;
“Bugün 27’nci dönem parlamento için milletvekili aday adaylığından adaylığa geçişin son günüydü. Biliyorsunuz saat 17.00 itibariyle de tüm siyasi partiler listelerini verdi. Neticede de biz de Bilecik ilinde AK Parti olarak seçim yarışına daha önceki belediye başkanımız şimdi milletvekili adayımız Selim Yağcı beyle birlikte 2’nci sırada da ben olarak verilmiş oldu. Öncelikle vatanımıza, milletimize, şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Cenabı Allah mahcup etmesin. Tabi biz çok önemli bir seçime giriyoruz. Cumhurbaşkanımızın geçen 26’ncı dönem milletvekilleriyle yapmış olduğu programda ifade ettiği belki meclisin Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu 1923 yılından ilk önceki kurucu mecliste, kurtuluş savaşımızı sevk idare eden meclisimizden sonraki belki en önemli meclis 26’ncı dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Bir taraftan darbe ile mücadele edildi, diğer taraftan Türkiye’de hep birlikte çalışarak gayret gösterdiğimiz 16 Nisan’da yaptığımız referandumla birlikte Türkiye yeni bir Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmiş oldu.
“GAYRET BİZDEN ZAFER ALLAH’TAN”
Onun için bu dönem çok mühimdi. Şimdi de önümüzde onun sonuç alınacağı bir seçim var inşallah onda da hep birlikte önceki seçimlerde olduğu gibi daha fazla gayetle biz Bilecik’te 2-0’ı hedefledik ve neticesine de ulaşacağız. Tabi niyet, çalışmak bizden, gayret bizden zafer Allah’tan biz buna inanan insanlarız. Biz birbirimizle yarışma zamanını geride bırakıp artık çalışma zamanına geçtiğimiz bir dönemdeyiz. İnşallah tüm aday adaylarımızla birlikte biz iki aday olarak ve yanımızda da tüm teşkilatlarımızla gayret gösterip bu sonuca hep birlikte ulaşacağız” ifadelerine yer verdi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam