“AK Parti Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor”

“AK Parti Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor”

Başkan Yağcı kongrede şöyle konuştu:

"Saygı değer divan, saygı değer bakanım, saygı değer grup başkanvekilim, saygı değer milletvekilim, çok değerli Ak Partimizin yönetimlerinde görev alan başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, çok değerli kardeşlerim, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcileri, değerli belediye başkanı arkadaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler, değerli genç kardeşlerim AK Parti Bilecik İl teşkilatımızın 5'inci Olağan Kongresi'ne hoş geldiniz diyor hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum.

Değerli kardeşlerim dünya üzerinde bir çok millet var, birçok ülke var, devlet var. Ama medeniyet oluşturan milletler ve devletler çok az. İşte Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti dünya üzerinde olan birçok devletten, milletten çok özel ve çok farklı. Yine baktığımızda dünyada birçok partiler var. Sivil toplum kuruluşları var. Ama Ak Parti 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla yola çıkan bir medeniyetin temsilcisi olarak, odağına insanı koyarak yola çıkan ve yolculuğunda bunu baz alan, rota olarak bunu benimseyen, ilkeleriyle dünya üzerindeki tüm sivil toplum örgütlerinden çok farklı çok özel ve geleceğe de bu anlamda emin adımlarla yürüyor. Birçok şehirler var. Birçok yerleşim yerleri var. Ama Bilecik taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek, kuruluş ve kurtuluşun beşiği olması bir Osmanlı medeniyetin doğduğu topraklar olması hasebiyle çok özel, çok farklı bir şehir. İşte bizler gerçekten böyle bir özel ve güzel memlekette, ülkede, coğrafyada yaşamak, böyle bir medeniyetin temsilcileri olarak Ak Parti çatısı altında, Ak Parti bayrağı altında hizmet etmek özelde biz Bilecikliler olarak böyle güzide topraklarda yaşayarak bu toprakların hizmetkarı olmak gerçekten ne kadar şükretsek ne kadar dua etsek bu nimetlerin hakkını eda edemeyiz diyorum. İşte buralarda güçlü olmak, 2023, 2053, 2071 hedeflerine yürüyebilmemiz için temel felsefe, temel sırrımız zaten liderimiz, kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve genel başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu önderliğinde birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, hoşgörü içerisinde el ele, gönül gönüle, yürek yüreğe vererek emin adımlarla geleceğe yürümek gerekir. Bu zamana kadar Ak Parti teşkilatları olarak üzerimize yüklenen, tabelasını milletin astığı ve bizlere emanet ettiği o bayrağı en ileri noktaya taşımanın mücadelesini verdik. Allah'a çok şükürler olsun ki bu mücadelemiz karşısında da milletimiz teveccühüyle bizlere büyük payeleri nasip etti ve lütfetti. inşallah birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimiz devam ettiği sürece liderimizin önderliğinde daha birçok başarıları elde edeceğimizi ve gelecekteki yeni Türkiye yolunda emin adımlarla yürüyeceğimizden eminim.

Öncelikle gerçekten bu bir kongre ve burada görev yapan bu zamana kadar il teşkilatlarımızda ilçe teşkilatlarımızda partimizin her kademesinde görev yapan çok değerli kardeşlerimizi vefat etmiş olanları rahmetle yad etmek istiyorum. Görev yapan il başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı, gençlik kolları, kadın kolları başkanlarımızı ve tüm üyelerimizi tüm Ak gönüllü kardeşlerimizi hayatta olanlara saygıyla hürmetle anıyorum. Teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek kardeşlerimize, il teşkilatlarımıza canı gönülden başarılar diliyorum. Ve diyorum ki hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak temennisiyle bugün buraya bizleri yalnız bırakmayan saygı değer bakanımıza, grup başkan vekilimize, milletvekilimize ve çok değerli misafirlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olsun diyor saygılar sunuyorum."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam