AK PARTİ’DE HEYECAN BAŞLADI

AK PARTİ’DE HEYECAN BAŞLADI

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den aday olacak isimlerin belirlenmesi için yapılan temayül yoklaması gerçekleşti.

Ankara Milletvekili Barış Aydın, Bursa Milletvekili Osman Mesten ve Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi AK parti Genel Merkez tarafından Temayül Yoklama Komisyonunda yer alan isimler oldu. AK Parti bu dönem bir ilki de hayata geçirdi. Bu dönem ilk defa uygulamaya koyulan elektronik ortamda oy verme işlemiyle üyeler rahat bir şekilde oylarını verirken oy sayma zorluğu da ortadan kalkmış oldu.

Öte yandan oylamanın sonucu sadece AK Parti Genel merkez tarafından görüleceği ve uygun görüldüğü bir tarihte paylaşılacağı öğrenildi.

Komisyon Başkanı Ankara Milletvekili Barış Aydın yaptığı açıklamada; “Tüm Türkiye’de ilk kez uygulamaya başladığımız ve yine AK Parti’nin ilklerinden olan Temayül Yoklaması online yapılıyor.  Bu sayede oylamamızı hem genel merkezde hem de dilerse Cumhurbaşkanımız tarafından anında görülebilecek.  İl defa uygulanan bu sistem sayesinden teşkilatlarda en ufak bir sıkıntı olmayacak inşallah. Çünkü aday adayları konusunda taraf tutma gibi dedikoduların önüne geçmiş olacağız. Çok ciddi bir anlamda da tasarruf sağlayacağız. Teknoloji çağında bir ülkede ve gelişen dünyada ciddi bir kâğıt israfı da oluyordu. Onun da önüne geçilmiş olacak.

Türkiye genelinde aynı anda bütün yoklamalar yapılmış olacak. Bu da çok ciddi bir hız ve çok ciddi bir kolaylık.” İfadelerini kullanarak temayül yoklamasının Bilecik için de hayırlı ve uğurlu diyerek aday adaylarına başarılar diledi.  Aydın, sözlerinin devamında önümüzdeki ayda aday adaylarının açıklanabileceğini de belirtti. Ayrıca Bursa Milletvekili Barış Aydın basın mensuplarına yeni uygulamaya koyulan online oylama sistemini tanıttı.

Bilecik genelinde mevcut belediye başkanlarıyla birlikte toplam 31 aday adayı oylamaya katılacağı belirtilirken tek aday adayı olan Bozüyük ve Dodurga’da oylamaya dahil edilecek. Aday adaylarının dışında da oylamaya da farklı bir isme oy verilebileceği de vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam