“AKLI SELİM GALİP GELECEK”

“AKLI SELİM GALİP GELECEK”

 

HASAN GÜNER

 

 

Türkiye’yi “Irkların harman olduğu, mübarek bir vatan parçası” olarak tanımlayan Taş, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Dahili ve harici düşmanların emellerinin var olduğunu kimse inkar edemez. Her şey gözle görülecek kadar ortadadır. Bu keyfiyet Türkiye’nin yumuşak karnıdır. Gerçekten Türkiye dünyada ne kadar insan çeşidi ve ırkı varsa, büyük ırkların harman olduğu mübarek bir vatan parçasıdır. Ama bu kadar farklılık İslam’ın potasında eritilerek bir güç ve kuvvet olmuş. Birlik, dirlik ve vahdet bu milletin vazgeçilmez aşı, atmosferi ve nefesi olmuş. İlkesi ve kitabı olmuş. Bu memleketteki hoşgörü ve tolerans, dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Dünyada caminin, havranın kilisenin yan yana olduğu, mensuplarının aynı mahallede yaşadığı ikinci bir ülke yoktur. Yahudi’ler dünyaya sığmazken, bizim ecdadımız onları bağırlarına basmış. Ama bunlar insanların yumuşak karnıdır. Birileri bunları hep kullanır. Arada sırada, birbirlerine et tırnak gibi geçmiş bu insanları da zaafa uğratarak, bir avuç suda fırtınalar koparıldığı zamanlar olmuştur.

 

“BUNLAR LEBLEBİDİR, DİŞ KIRMAZ”

Bunlar Türk milleti için leblebi gibi şeylerdir, diş kırmaz. Hatta bu leblebi taş olsa da, bu millet o taşı da kırar ve bu tip ayak oyunlarına gelmez. Nitekim bu zamana kadar gelmedi bundan sonra da gelmeyecek.

Bu memleketin bütün insanlarının müşterek duruşu şudur: “Elif okuduk ötürü, Pazar eyledik götürü, Yaratılmışı hoş gördük, Yaratandan ötürü”.

Bu memleketteki hürriyet, bu vatan toprağı, yatılarak ve keyif çatılarak elde edilmemiştir. Her karış toprağı buram buram şüheda kanıyla sırılsıklam olmuştur. Bu kan tek ırkın kanı değildir. Bütün insanların kanıdır. O kanlar bir yerde toplanarak bu milletin mayası olmuştur. Bu kadar birbirine geçen, iç içe olan milletin birbirinden koparılması suni bir telaştır, çabadır. Bu maya bu topraklarda tutmaz, tutmayacak inşallah.

“ALLAH’IN İSTEMEDİĞİNİ KULLAR İSTEMEMELİDİR”

Memleketimizi çok güzel günler bekliyor. Bu memleketin insanlarına ve idare edenlerine de bir iş düşüyor. Birbirini sevmeleri… Herkesin aynı düşünmesi kadar garip bir şey yoktur. Bunu Allah bile istememiş. Allah isteseydi tek tip insan yaratabilirdi. Allah’ın istemediğini Allah’ın kulları istememelidir. Onun tadı tuzu olmaz. Herkes inandığı şeye inansın ama herkes birbirine saygı göstersin. Bu toprak herkese yetecek kadar geniştir. Bu memleketin rızkı herkesi besleyecek kadar büyüktür. Bu memlekette 76 milyon insan yaşıyor, 176 milyon insan da yaşar. Bizim ayrılığa gayrılığa müsait, hiçbir eksik tarafımız yoktur. Biz bir binanın tuğlaları gibiyiz. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler gayret etse de biz birbirimize düşemeyiz. Düşman durmuyor. Ama bizim uyanıklığımız onların şeytani hilelerini boşa çıkaracaktır. Bu sağlanınca güzel günler milletimizin olacaktır. Şairin ifadesiyle “Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam