AKŞENER’DEN SÖĞÜT’TE KRİTİK AÇIKLAMALAR

AKŞENER’DEN SÖĞÜT’TE KRİTİK AÇIKLAMALAR

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener Söğüt temasları kapsamında Söğüt Belediyesi’ni ziyaret etti.
Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Akşener burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İlk olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Akşener “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Dünü çocukları, yarının büyükleriyiz biz. Sizler de dünün çocukları şimdinin gençlerisiniz. Bütün çocuklarımızın ve milletimizin bayramını kutluyorum. Bugün Söğüt’te olmak ayrı bir güzellik. Çünkü Söğüt Osmanlı’nın kalbi. Osmanlı’dan yola çıkarak Cumhuriyet kuruldu. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak 23 Nisan’ı büyük Atatürk çocuklarımıza emanet etti. Çünkü biliyordu ki bu milletin çocuklarıdır bu bağımsız Türkiye’nin yaşamasını sağlayacak. Dolayısıyla öyle bir tevafuk oldu ki hem Söğüt hem 23 Nisan ulusal egemenlik bayramında burada olmak benim için çok büyük bir mutluluk oldu. Herkesin 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

 

“Resepsiyonların iptal edilmesini doğru bulmuyorum”
Akşener ardından şu açıklamalarda bulundu:
Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Güneydoğu’da bir çatışma var. Her gün şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Bu bayramlar, bu ülkenin nasıl kuurlduğunu bizlere hatırlatan bayramlar. Şehitlerimiz için eğlenceyi iptal edebiliriz. Ama bayramlarımızın kutlamalarının iptal edilmesinin doğru olduğuna inanmıyorum. Allah bana nasip ederse MHP’nin iktidarında elbette ki tüm bayramlarımız olması gerektiği gibi yapılacaktır.

“Son kararı kurultay verecek”

Genel merkez yargıtaya gitti. 15 Mayıs’ta çağrı heyeti kongre yapılması için bir tarih belirledi. Dolayısıyla 15 Mayıs’ta kongre olacak. Çünkü birinci safhası sulh hukuk mahkemesinin verdiği karar kongrenin yapılacağı buna karşılık da çağrı heyetinin tayin edildiği buna karşı da Yargıtay nyolunun açık olduğu. Burada şöyle bir durum var. Biz birinci öncelik olarak tüzük kurultayı yapacağız. O maddenin değiştirilmesine ilişkin bir kurultay bu. Kurultay maddesinin değiştirilmesi yapılacak. Delegelerimiz toplanacak. Onlar bir karar verecekler. Kurultay toplanacak ama kararın ne olacağı ile ilgili ben bugünden bir şey söyleyemem. Üst kurul delegemizin kararıdır. Ondan sonraki adım seçimli genel başkanlık kongresi olacak. Bununla ilgili de tüm siyasi partilerde olduğu gibi bizim de partimizin en üst organı olan genel başkanlık makamının da üstünde olan büyük kurultaydır. Orada alınan kararlara hepimiz uyacağız.

“İl başkanlıklarının kapatılması MHP’ye yakışmadı”
İl başkanlıklarının kapatılmasını hiç doğru bulmuyorum. 8 Nisan duruşmasında kazanılan süreçte 13 ili gezdim kapatıldığı için. Görevden alınmalar bile doğru değil ama kapatmalar hiç doğru değil. Çünkü bizim partimiz sadece 12 Eylül cunta zamanında kapatıldı. Şöyle bir eylem bu; Valiliğe yazı yazılıyor. Valilik kanalıyla il başkanlığına bir yazı geliyor veya şifai bir bildirim geliyor. Prosedürün esası şudur; İl Başkanından anahtarı polis teslim alıyor, valiliğe götürüyor ve valilik kapatıyor. Bu doğru bir şey değil. Bu bize yakışmıyor. MHP’ye yakışmıyor. Ülkücü hareketin geleneğine hiç yakışmıyor. Ben bir anlamda bugün bunun için buradayım.”

SÖĞÜT1 SÖĞÜT3 SÖĞÜT2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam