• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AMATÖR SPOR HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

AMATÖR SPOR HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her sene illerde kutlanan Amatör Spor Haftası bu sene de yürüyüş ve kulüplere malzeme yardımı yapılarak kutlandı.

Vatandaşların spora özendirilmesi için yapılan etkinliler çerçevesinde Cumhuriyet Meydanından yürüyüş başladı. Buradan Atatürk Spor Salonuna kadar yürüyen sporcular ve il protokolü kapalı spor salonunda törene başladı.

Programa, Vali Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, ASKF Başkanı Nusret Tosun, sporcular, antrenörler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Müdür Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl ekim ayının ikinci haftası amatör spor haftası olarak kutlandığını, spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağladığını belirterek; “Spor kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir.

Amatör spor haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkınlığına özendirilmesi, Spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması, Yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması. Yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, Haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikler ik­ilimizde             topyekun              spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasını amaçlamaktayız.

Bu kapsamda bu hafta ilimizde amatör spor haftası yürüyüşü ve atletizm, hentbol, basketbol, voleybol ve yüzme müsabakaları organize edilmektedir.” diyerek etkinlikte dağıtılan spor malzemelerini Vali Büyükakın’ın destekleriyle Körfez Belediyesi tarafından temin edildiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından kentte faaliyet gösteren farklı spor kulüplerden katılan sporcular branşlarında gösteri düzenledi.2017 yılı içerisinde düzenlenen ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcu ve antrenörlerin onurlandırılması ve İlimizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımının yapılmasıyla program sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam