• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ VİTRA SPOR AĞIRLADI

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ VİTRA SPOR AĞIRLADI

Geçtiğimiz Pazartesi akşamı Bozüyük’te bir otelde gerçekleşen istişare toplantısına Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclisi Üyesi Nizamettin Çam, MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyeleri Zeki Uyanık, Ahmet Eren, Pazaryeri MHP Meclis Üyesi Haluk Filizli, ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı ve 1308 Osmaneli Belediye spor Başkanı Hayati Kaba, Bozüyük Yardımseverler Dernek Başkanı Nermin Nalbantoğlu,  Osmaneli Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Şener Öner ve kulüp yöneticileri katıldılar.

 

 

Vitra spor Kulüp Başkanı Tahir Çiftçi yaptığı açılış konuşmasında Amatör spor kulüp temsilcilerini ilçelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu tür toplantıların önemine vurgu yaptı. Çiftçi, Vitra spor kulübü olarak Bilecik’teki amatör spor kulüplerinin hem kendi açılarından hem de diğer spor kulüpleri olarak görülen temel sorunlar hakkında bilgi paylaşımı yapmak istediklerini belirterek şunları ifade etti:

 

Çiftçi: “Bizim kendi içimiz de gördüğümüz üç tane temel sıkıntı olduğunu düşünüyoruz”

“Özellikle BAL Ligi kurulması ile birlikte ortaya çıkan atmosferde aslında spor kulüplerimizin özellikle Bilecik Amatör Spor kulüplerimizin profesyonel lig ile arasındaki farkın ve kategorinin arttığını görmekteyiz. Bugün bizim tespit ettiğimiz ki geçen sene bizim şu an çok temelde konuştuğumuz şeyleri BAL Ligi takımları çok büyük bütçelerle bile gerçekleştiremiyor. Biz eğer burada Bilecik adına daha önce burada 2.- 3. Lig’den takım çıkarmış bir organizasyon olmak istiyorsak yeniden çok ciddi iyileştirmeler ve geliştirmeler yapmak zorundayız. Tabi ki bunu sadece bir spor kulübü, resmi makamlar değil herkesin ortak olduğu, elini taşın altına soktuğu bir şekilde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bizim kendi içimiz de gördüğümüz üç tane temel sıkıntı olduğunu düşünüyoruz. Bunlardan ilki ne yazık ki Bilecik’te ortaya çıkan spor müsabakalarındaki istemediğimiz olaylar. Diğer bir konu ise futbol üzerinde hatta bütün spor branşları için geçerli. Büyük bir tesis ve altyapı sıkıntısının olması. Bu sadece bir ilçede değil bütün ilçelerde aynı. Yerel yöneticilere bizim yönlendirici ve destek olmamız lazım. Son noktaysa tabi ki maddi konular. Amatör spor kulüplerinin devamının sağlanabilir, sürdürülebilir olması için mutlaka bir parasal kaynağın sağlanması gerekiyor. Ciddi çalışmalar yapıp Bilecik’te amatör sporu geliştirmenin yollarını aramamız gerekiyor”

Tosun: “En büyük sorunlarından biri kulüp yöneticilerinin birbirlerini tanımamaları”

ASKF Başkanı Nusret Tosun ise her ay bir kulübün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıların verimli geçtiğini belirterek, Amatör spor kulüplerinin sorunlarının masaya yatırıldığını, çözüm noktasında birlik ve beraberlik içinde olduklarının göstergesi olduğunu ifade etti. Tosun kulüplerin en büyük sorunlarından birinin kulüp yöneticilerinin birbirlerini tanımamaları olduğunu ve bu toplantılarla yöneticilerin birbirleriyle tanışmasıyla, kaynaşmasıyla sorunu bir nebze azaltmaya çalıştıklarını söyledi.

“20 Bin TL ile başladığımız bütçe 2016 yılında 100 Bin TL’ye çıktı”

Tosun: “Böyle toplandıkça, böyle bir araya geldikçe bir takım şeyleri paylaşıyoruz, gündeme getiriyoruz. Tabi ki bunların hepsi anında olacak gibi şeyler değil. Ama yavaş yavaş bir şeyler kazanıyoruz. Burada İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Başkanlarımız var. Daha önce İl Özel İdaresinden 20 Bin TL ile başladığımız bütçe 2016 yılında 100 Bin TL’ye çıktı. Burada ben bütün İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki gün 100 Bin TL’yi inşallah yukarıya çıkaracağız. İnşallah hep beraber bu tür toplantıların sonunda iyi yerlere geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

MHP Meclis Üyesi Zeki Uyanık söz alarak senelerce amatör spor ile uğraştıklarını, kulüp başkanlıkları, idarecilik yaptıklarını, şuan siyasal olarak devam ettiklerini belirterek üzerine düşen görevleri yapmak için hazır olduklarını kaydetti.

Merhum ASKF Genel Sekreteri Hayati Kavuşdu unutulmadı

Daha sonra spor kulüpleri söz alarak istek ve önerilerde bulundu. Futbol İl temsilcisi Engin Toku’nun konuşması ile toplantı devam etti. Toku, Bilecik’teki futbol sorunlarından bahsederek kulüp temsilcilerinin sorduğu soruları yanıtladı.  Diğer yandan toplantıda geçtiğimiz aylarda vefan eden ASKF Genel Sekreteri Hayati Kavuşdu anısına saygı duruşunda bulunuldu. Toplantı, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

Öte yandan düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı olarak sadece Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş ile Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden’in katılmaları dikkatlerden kaçmadı.  CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. başkanlar – hadi belediye başkanları gelemedi.Yerlerine niye vekaleten adam göndermediler anlamış değilim.Demek ki amatör kulüplere verdikleri önem bu kadarmış.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam