Anadolu Gençlik “Adeviyye Müdafaası” İçin Şehitler Parkı’nda Buluşuyor

Anadolu Gençlik “Adeviyye Müdafaası” İçin Şehitler Parkı’nda Buluşuyor

Anadolu Gençlik Derneği yetkilileri “Seccade, Sefertası-Adeviyye Müdafaası” spotu ile tüm Türkiye’yi 1 Ağustos Perşembe gününün akşamı (bu akşam) iftardan sahura kadar sürecek protesto gösterisi için meydanlara davet ediyor.

 

“Her şehirde bir Adeviyye Meydanımız olacak”

AGD Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mısır’da yaşanılan darbe süreci halk iradesine müdahale olmaktan çıkmış ve tam bir katliama dönüşmüştür. Birilerinin iddia ettiği gibi bir çatışma ortamı yoktur, bilakis darbe karşıtı barışçıl gösteri yapan silahsız bir halka karşı vahşice bir operasyon yürütülmektedir. General Sisi bir terör örgütünün elebaşı gibi davranmaktadır. Tüm dünyanın gözleri önünde savunmasız masum insanlara gerçek mermilerle ateş emri verilmiştir. Adeviyye Meydanı bir can pazarına dönüşmüştür. Olup bitenler karşısında ideolojik tavır takınıp katliamı görmezden gelmek ayrı bir insanlık suçudur. Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bütün kadrolarımızı ve halkımızı 1 Ağustos Perşembe günü akşamı Şehitler Parkı Meydanı’na çağırıyoruz ve duyarlılık sahibi olan herkese sesleniyoruz. Vicdanınızı, seccadenizi, ailenizi ve komşunuzu alarak Şehitler Parkı Meydanı’na gelin diyoruz. Perşembe gecesi başta Bilecik’te olmak üzere her şehrimizde bir Adevviye Meydanı’na gelin diyoruz. Perşembe gecesi başta Bilecik’te olmak üzere her şehrimizde bir Adevviye Meydanı oluşturalım istiyoruz.” dedi.

 

“Sisi İsrail’in hesabına çalışmaktadır”

 

Mısır’daki darbenin ve katliamın Büyük Ortadoğu Projesini yürütebilmek için Mısır halkının iradesini kırmaya yönelik olduğunu belirten Savak sözlerini, “Mısır ordusu maalesef İsrail’in varlığını teminat altına almak için ABD tarafından finanse edilen bir ordudur. Bu işbirlikçi generallerin ve siyasetçilerin Mısır’daki varlık sebebidir. General Sisi Mısır halkının hesabına değil Siyonist İsrail’in hesabına çalışmaktadır. Batının olup bitene ses çıkarmaması Anglosakson-Yahudi zihniyetinin normal bir tavrıdır. Mısır’da olup biteni Batı’ya şikayet etmenin de reel bir tarafı yoktur. Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Pakistan’da, Yemen’de, Sudan’da ya da Somali’de yaşanan sıkıntılar Batı’nın bilgisi dışında değildir. Bizzat İslam coğrafyasındaki kaosun sebebi batıdır. Müslümanlar için tek çözüm İslam Birliği’dir” şeklinde sonlandırdı.

 

Programda Şehitler Parkından Ertuğrulgazi Camii’ne

 

Yapılan açıklamaya göre, “Adevviye Müdafaası” adı verilen program bu akşam Şehitler Parkı’nda başlayacak. Saat 21.30’da AGD Bilecik Şube Başkanı Savak’ın konuşmasıyla başlayacak olan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hatimler icra edilecek. Katılımcılar etkinlik kapsamında teravih namazını merkez camii Ertuğrulgazi Camii’nde kılacaklar. Yapılacak duanın ardından program sona erecek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam