Arınç “ Söğüt’te gözümüz arkada kalmayacak”

Arınç “ Söğüt’te gözümüz arkada kalmayacak”

Yerel seçimler kapsamında il ziyaretlerinde bulunan Arınç,  Bozüyük durağının ardından Söğüt’te halka seslendi. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Osman Yılmaz’a büyük destek veren Arınç, Söğüt ne istiyorsa biz onu yapacağız, kimse endişelenmesin ifadelerinde bulunurken Ak Parti grubunun, hükümetin ve Milletvekillerin her zaman Yılmaz’ın arkasında olduklarını da belirtti.

Ayrıca Arınç, Söğüt’te kendisinden talep edilen panoramik müzeyi de yapacağının müjdesini vererek “ Söğüt’e mutlaka hükümetimiz adına, burada Belediyenin imkânları bunlar için yeterli olmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı adına mutlaka bir panoramik müze yapılmasını kabul ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

  “ Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır”

Arınç, bu seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu ve vakti gelince bayrağı devretmek gerektiğine inandığını belirterek şu ifadelerde bulundu:

 “ Osman Güneş kardeşimizi geçmişten bu yana tanıyoruz. 1994’te de Refah Partisi’nden Belediye Başkanıydı, 2009’da da Söğüt’ümüzden Belediye Başkanı oldu. Çok güzel çalıştı. İnançlı, ahlaklı, dürüst bir insan.  Hamd olsun ki bugün aynı duygu ve düşüncelerle kendisi gibi bir kardeşimize Osman Yılmaz arkadaşımıza, o da iki dönemdir kendi beldesinde Belediye Başkanlığı yapan yine aynı meslekten, o da onun kadar inançlı ve gayretli dürüst bir arkadaşımıza bayrağı devrediyor. Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır. Koşarsınız, önünüzdekine verirsiniz o daha hızlı koşar. Biz de buna hayrül halef derler. Yani kendisinden sonra gelen hayırlı bir halefi bulduğu zaman insan çok mutlu olur. Yeter ki daha hızlı olsun, daha çok hizmet etsin yüzümüzü kara çıkarmasın başarılı olsun. Zamanı geldiğinde bir değişime izin ve imkan vermeliyiz. Bu siyasetin de, toplumun da bir gereğidir. Sağ olsun hiçbir eksiği olmamasına rağmen, burada bir değişim arzu edildi. Osman Bey gönlünün bütün ferahlığıyla arkadaşımızı tercih etti, biz de onları kabul ettik. Zaten görüyor ve biliyorum ki Söğüt’te iki Osman’dan birisi inşallah bu seçimi kazanacak. Birisi bugünün başkanı, birisi de 30 Mart’ın akşamı inşallah Ertuğrulgazi’nin çocuklarından birisi olan, Osman’lardan birisi başkan olacak.

“Osman Bey’in 5 yıllık karnesi pekiyilerle dolu”

Birinci teşekkürümüz yaptığı hizmetlerden dolayı yüzümüzü kara çıkarmadı. Başka yerlerde başka Belediye Başkanları maalesef dönem sonunu bile tamamlayamıyor. Bir takım yanlışlıklar yapıyor, yoldan çıkıveriyor. Ama hamd olsun Osman Bey’in 5 yıllık karnesi pekiyilerle dolu. Helali haramı bilen, iyiyi kötüyü bilen, doğruyu yanlışı bilen ve Söğüt’e yakışır güzellikleri getiren bir Başkanımız olmuş, göreceksiniz Osman Yılmaz arkadaşımız da bunu daha ileriye götürecek. Bu ülkede temelimiz bizim ata yurdumuz çok şükür Söğüt toprakları. Bu topraklarda cihangirane bir devlet çıktı bir aşiretten. Hamd olsun inançlı insanlar, edebi örfü bilenler, gelenekleri görenekleri bilen insanlar, karakterli insanlar kocaman bir devletin tohumunu attılar. 600 küsur sene dünyada şeref ve şanla yükselen bir Osmanlı İmparatorluğu kuruldu.

Türkiye’de herkesin görmek isteyeceği, tarihimizi yeniden yaşamak isteyeceği yerlerden birisi de Söğüt’ümüzdür. Son yıllarda özellikle bu ilginin daha da arttığını biliyorum, ben de bana bağlı olan kurumları sürekli Söğüt’ü tanıtmaya, Söğüt’te yaşanan tarihi tekrar canlandırmaya davet ediyorum. Trt birçok belgeseller hazırladı, Anadolu ajansı bizi dünyaya tanıtıyor, Atatürk Türk Tarih ve Dil Kurumu’da Söğüt ile ilgili pek çok sempozyumları, çalışmaları yapıyor.

 “Hamd olsun Söğüt’te gözümüz arkada değil”

Bu seçimlerde iki şey konuşabiliriz. Birincisi, belediyemizin yaptıklarını ve yeni adayımızın yapacaklarını. Osman Bey’in yaptıklarını görüyoruz, tarihe ve kültüre önem vermiş, yeşil alanlara arazi düzenlemelerine önem vermiş, halkımızın daha mutlu yaşayabilmesi için çevre düzenlemeleriyle kalmamış yollar, parklar, bulvarlar açmış, hava kirliliğini önleyecek tedbirler almış, çocuklarımız, kadınlarımız için yeni çevreler oluşturmuştur. Tabi işsizlik de önemlidir, yine beldemizin gelişmesi, sanayi ve ekonomideki büyümesi için de gereken her türlü çalışmayı yapmış. Söğüt’ü tanıtmak açısından da elinden gelen gayreti göstermiş. O zaman mahalli seçimler için bir, başkanımız iyi çalışmış. Şimdi yeni başkanımız da yeni projeleriyle aldığı emaneti çok daha yukarılara taşıyacağını söylüyor, ona da inanıyoruz, ona da güveniyoruz. Hamd olsun Söğüt’te gözümüz arkada değil, iş size düşüyor. Her partiden oy almaya mecburuz, sadece kendi partimizden değil, sokaktaki her vatandaş, evindeki her insandan Osman Bey’in Söğüt için daha faydalı olacağını, daha yararlı olacağını, herkese söylemeliyiz. Artı oylara ihtiyacımız var. Kazanmak küçük bir şey, en yüksek oyla kazanmak bizim hedefimiz.

Bütün Türkiye’de en yüksek oyla kazanmalıyız ki bize tuzak kuranlar, bu hükümeti düşürmek isteyenler, bu hükümetin gidici olduğunu söyleyenleri kandıralım. Bu seçimde bizim oyumuzu Osman Güneş’in aldığı oydan daha fazla olmalı ki Ak Parti’nin güçlendiğini göstermeliyiz. Sadece Söğüt’e, Bilecik’e değil, sadece Türkiye’ye değil, Türkiye üzerinde hesap kuran, dünyanın her merkezine bir mesaj verebilmeliyiz. Bunu Söğüt başardığı zaman, Söğüt’ün eli öpülür, derler ki ‘Siz, Ertuğrul Bey Gazi’nin evlatlarısınız’.

“Biz karada yol yaparız, kara biter denizin altına gireriz”

 

İşin ikinci boyutu da hükümetimizle ilgili, hükümetimiz 11 yıldan beri Türkiye için çok şey yaptı. Söğüt ve Bilecik için çok şey yaptı, yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Biz de imkânsız diye bir şey yok. Biz karada yol yaparız, kara biter denizin altına gireriz, 60 metre aşağıda Marmaray yaparız. Yaptığımız işlere başkalarının aklı ermez belki ama gücümüz, inancımız, imanımız her şeyi yapmak için yeterli.

Hastaneler yaptık, sağlık hizmetlerimiz mükemmel oldu. Okullar yaptık,  üniversitelerimizi yaptık. Yurtlar yaptık, yüksekokullar açtık, fakülteler açtık. Çocuklarımızı 30 kişilik dershanelere koyduk. Başlarına 480 bin yeni öğretmen atadık. Kitaplarını masalarının üzerine pırıl pırıl koyduk. Şimdi ellerine tablet veriyoruz, bilgisayar veriyoruz. Çocuklarımız daha iyi yetişsin. Her anne-baba çocuğunun daha iyi bir eğitim almasını ister. Bunları yetiştirmek bizim görevimiz.

Eğitimde de çok güzel işler yaptık. Enerji, barajlar, göletler saymakla bitiremem. Ovalar neyle sulanıyor zannediyorsunuz? Bu barajlar neyle yapılıyor? Bu göletler hangi imkânlarla yapılıyor zannediyorsunuz? 230 Trilyon tutan barajlar yapıyoruz, 60 Trilyon göletler yapıyoruz, 1 Milyon Dolar krediyi bulmak için Avrupa’da kapı önünde beklerdi Başbakanlar, biz sadece bir baraj için 300 Trilyona yakın para harcayabiliyoruz. Köydes, Beldes, Cumhuriyet tarihinin en büyük projeleri.

Spor tesisleri yaptık, eğitim tesisleri yaptık, sağlık yaptık, ulaşım yaptık, dış politikada başarılı olduk, tarıma destek verdik, sanayiyi destekledik. Geldiğimiz nokta çok güzel ve gidişat yine bizim başarılı olduğumuzu gösteriyor. Ocak ve Şubat ayının ihracatı, geçen senenin Ocak ve Şubat’ına göre %14 daha fazla. 160 Milyar Dolar ihracata gidiyoruz, arkasından fert başına düşen milli geliri 2003’te 2 bin Dolar’dan aldık, şimdi 11 bin 500 Dolar’a çıkardık. Çok şükür hazinemizde para var, çok şükür IMF ile borçlarımız bitti, biz onlara borç para verecek duruma geldik.

“Yemiyoruz, içmiyoruz devletin hazinesini güzel işlere harcıyoruz”

Sanayi kapasiteli üretimler artıyor. Enflasyon çok düşük. İşsizliği %10’un altına indirdik. Yemiyoruz, içmiyoruz devletin hazinesini güzel işlere harcıyoruz, Allah’ta bereketini veriyor. Yüksek hızlı trenler yapıyoruz, bundan Bilecik istifade edecek. 19 bin 500 kilometre bölünmüş yol yaptık 10 senede. Bundan önce 69 senede 6 bin kilometre yapmışlardı. Yüksek hızlı trenlerle İstanbul’a bağlanacağız, Ankara’ya bağlanacağız, Türkiye’nin her yerini bir sistem içerisinde bağlanacağız. Tüneller yapıyoruz, her biri 4 kilometre uzunluğunda. Ama köprüler yapıyoruz, Gebze Dilovası’nda 4 kilometre uzunluğunda. Yerin altına giriyoruz, yerin üstüne giriyoruz. Neyle yapıypruz? Milletten alıyoruz, Allah bereketini veriyor, tekrar millete döndürüyoruz. Yolsuzluk olsa, hırsızlık olsa, bunlar yapılabilir mi? Eski koalisyon hükümetlerini düşünün. Eski partileri düşünün. Yüz bin TL bulamazlardı ki yatırım yapsın. Vardı çarçur ediliyordu. Yiyorlardı, çıkara dönüştürüyorlardı. Biz hamd olsun havuzda topladığımız parayla bütün çorak toprakları suluyoruz.

Yol konusunu da dert etmeyin. Biz vereceğimiz sözü, tutacağımız işi baştan söyleriz ve bunu her ne pahasına olursa olsun yaparız. Gecikmiş olabilir, ihale süreçleri var, proje süreçleri var. Bir yerde yol yapamadık değil, aslında başka bir yerden gelen otoyoluna bağlantı kuruyoruz demektir. Siz bize güveniyorsunuz, siz bize güvendikçe bize oy veriyorsunuz, biz de size daha fazla hizmet ediyoruz. Hangi iktidar görmüş Türkiye’de %50 oyu? Hangi iktidar %50 ile tekrar 3. Dönem iktidara gelmiş? Çok şükür Allah verdi, biz de gayret ediyoruz.

“ Bu konuşmaların da %80’i yalan”

Bu seçimlerden önce Türkiye’de bir gürültü kopardılar. Her akşam 8-10 tane ses kaseti yayınlanıyor. Kim dinledi bunları? Bir Başbakan çocuklarıyla konuşuyor, eşiyle konuşuyor, yabancı bir ülkenin Başbakanıyla konuşuyor, özel konuşmalar dâhil bir ahlaksız çete, kimse o, dinliyor, zamanı gelince bunları servis etmeye başlıyor. Bu konuşmaların da %80’i yalan. %80’i maksatlı olarak çarptırılmış. Farklı yerlerdeki konuşmalardan bölümler alarak bir tape kaseti olarak yayınlarsanız bu ihanetten başka bir şey değildir. Bunların hepsi yapılabilir. Yetenekli ses taklitçileri de olur, bazen de farklı mekânlardaki konuşmaları bir araya getirip sahte kaset üretebilirler.

Bunların içerisinde tabi doğrudan yayınlanabilen şeyler de var. Orada zaten Sayın Başbakanımız ne maksatla söylediğini, Adalet Bakanı ile ne konuştuğunu, bir medya patronu ile ilgili olarak da ne anlattığını kendisi de itiraf ediyor. İster eleştirilsin, ister doğrudur veya yanlıştır densin. Millete hizmet için hayatını ortaya koymuş bir insandan bu beklenemez.

 

Bu parti bu hükümet çok oluyor. Dışarıdakiler için çok oluyor, içeride küçük cüce siyasetçiler için çok oluyor. 11-12 senedir Ak Parti başımızda böyle giderse bir 20 yıl daha başımızda kalacak, o zaman biz ne olacağız telaşına düştüler. Bize kapatma davası açtılar, cuntacılarla darbecilerle yıkmaya çalıştılar o da olmadı. Partimizin içerisinde birkaç tane çürük ceviz çıktı geçmişte Erkan Mumcu’lar gibi o da partiyi küçültmedi. Bizden çıktı 20 kişilik bir grup kurdu, şimdi tabelası bile ortada yok. İçeriden çökertmek de olmadı bu partiye. Çünkü Ak Parti ulu bir çınar gibi hamd olsun, Şeyh Edebali rüyasında ne görüyorsa, biz o ulu çınarın kökleriyiz.

“Çünkü bize laik düşmanı dediler tutmadı, irticacı dediler tutmadı”

En netice alacakları kötü bir iş yapıyorlar. Belden aşağıya vurmak, çirkin, kötü, iğrenç şeyleri ortaya dökmek ve bunu Ak Parti’ye, Başbakana mal etmeye çalışıyorlar. Çünkü bize laik düşmanı dediler tutmadı, irticacı dediler tutmadı, Atatürk düşmanı, Cumhuriyet düşmanı dediler tutmadı, diktatör dediler tutmadı, bunlar bize tutmaz. Ama bu adam yiyicidir derseniz, bu adam yolsuzluk yaptı derseniz, Bakanlar, Bakanların çocukları bu kötü işlerin içerisinde var derseniz yargılayalım o zaman. Yargı sonucunu görelim de, ondan sonra kim yanlış yaptıysa cezasını beraber verelim diyoruz. O da yok, siz hırsızsınız, siz başçalansınız demeye kalkıyorlar. Yazıklar olsun. Bizim hakkımızda sadece bir iddia var, o iddianın da montaj olduğunu herkes biliyor.

 Bu seçimleri bir mahalli seçim olmaktan da çıkardılar. Yani seçim sadece Söğüt Belediyesine kimin seçileceğinden çıktı, Ak Parti düşüşte mi? Hizmetler dursun mu, devam etsin mi? Millete hizmetkârlık eden bir parti gitsin mi, kalsın mı? Seçimine döndü. Öyle oy vereceksiniz ki Ak Parti ya itibar kaybedecek, yarın yine haramiler gelecek 3’lü, 4’lü koalisyonlar olacak, bet bereket gidecek veya tam tersi oalcak. Ak Parti çok hızlı yükselecek, hiçbir tuzağın tutmadığını görecekler. Söğüt’te güven içindeyiz Cenab-ı Allah Söğüt için en hayırlı sonucu verecek. Söğüt ne istiyorsa bizden yapacağız, buna hiç kimsenin endişesi olmasın.

Bizim Başkan Adaylarımızın ve Başkanlarımızın diğer partilere göre bir avantajı var. Bir, seçilecek Söğüt halkı ona destek olacak. İkincisi, bir tane Milletvekilimiz var ama parlamentoda 320 Milletvekilimiz var, 320’si de Osman Yılmaz’ın arkasında olacak. Biz hükümetteyiz, başta Başbakanımız ve 25 tane Bakanı hepimiz hükümet olarak da Osman Yılmaz’ın arkasındayız. Başka kim seçilirse seçilsin kendi başına bir anlam ifade eder. Ama bizim 3 tane avantajımız var. Ak Parti grubu arkasında, hükümet arkasında, Milletvekilleri arkasında e millet zaten arkasında bu kaymaklı baklava gibi bir şey. Hayırlı uğurlu olsun.

 

 

Söğüt Belediye Başkanı Adayı Osman Yılmaz da düşüncelerini ifade ederken şu sözleri kullandı:

“30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Adayı olarak, hizmetine talip olduğum Söğüt Ak Parti seçim çalışmalarına

Türkiye’nin partisi, dünya lideri Sayın Başbakanımla beraber göreve geldiği günden beri ülkemin 77 milyon insanına 780 bin kilometrekaresinde hizmet eden Ak Parti’den aday oldum. Genelde de, yerelde de hizmet üreten partim siyasetin hakkı ve halkı memnun etmek için yapılmaktadır. Ak Parti siyasetinin limanı ahlak, dayanağı hakikattir. Bu nedenle, bizim dönemimizde geçmişte olduğu gibi milletimizi aldatmayacağız. Bugünü dününe denk olan ziyandadır ölçüsü içerisinde hareket edip

çalışacağız.

 

“Yaşanabilir huzur veren marka bir örnek ilçe yapmak için çalışacağız”

Hep birlikte daha iyiye, daha güzele koşacağız. Tarihi ve kültür mirasımıza sahip çıkacağız. Söğüt’e ve Söğüt’te yaşayan sizlere halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla hareket ederek, örnek alan değil, örnek olan bir ilçe için hesap soran değil hesap veren, çözüm üreten hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet veren anlayış ve inançla kendi kendine yeten, yaşanabilir huzur veren marka bir örnek ilçe yapmak için çalışacağız. Halkımızın sevgisini, hoşnutluğunu, duasını kazanmak için bu güzel ilçeye hizmetkâr olmaya geldik.

Gelecek seçimler içn değil, gelecek nesiller için çalışacağız. Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin Söğüt’e ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Başbakan yardımcımızın ayrıca sevgisini, şenliğklerde hiçbir zaman bizi boş bırakmadığını da biliyoruz.

Sayın Bakanım ilçemiz tarihi misyonuyla, cihan devletinin kuruluşuna ve kurtuluşa da beşiklik etmiş aziz topraklardır. Bu sebeple, hep daha fazlasını hak ettiğine inandığı Söğüt’e ve Söğüt’te yaşayanlara hizmet edeceğiz. Öncelikle işsizlik problemini kaldırmak için sanayi yatırımlarına öncülük eden, tarihi kültür turizmine önem vereceğiz. Beş yıldır Ak Parti belediyeciliğiyle başlayan hizmetlerin devamı için, Türkiye için, Söğüt için 30 Mart günü bir karar vereceksiniz. İnanıyor ve biliyorum ki bu karar Söğüt’ün lehine olacak ve Ak Parti Belediyesiyle Türkiye kazanacak, Söğüt kazanacak. Seçmek sizden, hizmet bizden. Seçimlerin ülkemiz başta olmak üzere ilçemize de hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” BETÜL SÖNMEZER

 

 

 

)

)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam