Arısoy iddiaları yalanladı “’masum bir veda yemeğiydi çarpıtıldı”

Arısoy iddiaları yalanladı “’masum bir veda yemeğiydi çarpıtıldı”

İçlerinde Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Selahattin Bulmuş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk,  Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Kaya, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbantve Bilecik Polis Okulu Müdürü Hasan Uğural’ın bulunduğu 7 İl Müdürü’nün ‘Ak Parti’ye haddini bildirmeliyiz, kimseye oy verdirtmemeliyiz’ şeklinde açıklamalar yaptığına dair çıkan iddialar üzerine Arısoy bir açıklamada bulundu.

Müdür Arısoy’un açıklaması şu şekilde oldu:

“Bilecik’te, toplumun tüm kesimlerine hizmet veren, amacı Bilecikli öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesi olan ve aldığı ulusal ve uluslar arası başarılarla bunu ispatlayan okulumuz, tek özel okul olmanın sorumluluğu ile çok önemli sosyal projelere de imza atmıştır.

Bu projelerden birisi de Hükümetimizin Açılım Politikalarının bir parçası olan, Güneydoğu’daki okullara giyecek, kitap ve kırtasiye yardımıydı. Bu konuda duyarlılık gösteren Bilecik Polis Eğitim Merkezi (POMEM) ile ortaklaşa düzenlenen yardım kampanyası vesilesiyle tanıştığımız POMEM Müdürü Hasan Uğural’ın tayini çıkması neticesinde, daha önce bir çok velimize ve bu şekilde tanıştığımız dostumuza  veda yemeği düzenlenmiştir.

Bu vesileyle, Hasan Bey’le yapılan görüşme sonucunda, daha önceden tanıdığımız, birçoğu velimiz olan habere konu müdürlerle görüşülmüş ve davet edilmiştir. Kendileri de sevdikleri ve saydıkları, beraber teşriki mesaide bulundukları Hasan Bey’in veda yemeğine katılmaktan mutluluk duyacaklarını belirtmişlerdir.

Okulumuzda veda yemeği yenmiş, daha sonra çay içilmiş ve bu arada da, dost meclisinde Bilecik ve ülke gündemine dair meseleler hakkında karşılıklı sohbet edilmiştir.

Sohbet esnasında herkes kendi yorumunu söylemiş ama ne had bildirme, ne de hükümetin aleyhine faaliyette bulunulduğuna dair bir konuşma kesinlikle geçmemiştir.  Kurumumuzun kimseye talimat verme, haddini bildirme  veya direktifte buluna görevi ve yetkisi de yoktur. Böyle bir konuşmada asla geçmemiştir.

Masumane, insani ve beşeri amaçlarla düzenlenen bir yemeğin ve dost meclisinin, bir fitne unsuru haline getirilecek şekilde çarpıtılarak kamuoyuna yansıtılması ve bunun da basına servis edilmesi, bizleri derinden üzmüştür.

Haberde adı geçen ilimizin değerli protokolünün değerli müdürlerinin isimlerinin zikredilip, hedef tahtasına koymasının amacı da bir türlü anlaşılamamış ve veda yemeğinin  evsahibi olarak, onlar adına bizleri üzüntüye sevketmiştir.

Her türlü çarpıtma ve bu vesileyle kurumumuzu yıpratma girişimlerine rağmen, biz Sevgi Çiçeği Koleji olarak, başarılı, dürüst ve ahlaklı gençler yetiştirerek, ilimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ – ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN TÜTERMİ MUHTEREM.Allaha şükürler olsun 17 aralıktan sonra asıl yüzünüzü gördük.Yoksa bayağı bayağı sevmeye başlamıştım camianızı.Hatta destek bile oluyordum.Fakat o gülen temiz yüzlerinizin arkasında ne kadar katı ülkesini bile yok sayacak kadar tehlikeli insanlar çıktı.El attığınız her kuruma şimdi ateşler düştü bir çok size sempati duyan insanın başını yediniz.Bu mu dur müslümanlık hadiyin oradan bundan sonra sadece Allah birdir dediğinize inanırım.Kendinizden olmayana hayat hakkı tanımıyorsunuz kendinizde böyle sizinle bir olan bazı basında öğle.Bilecikte bile var sözde bir basın cemaati öven yorumları yayınlıyor işine gelmeyenleri es geçiyor eee artık TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ Allah sizleri ıslah eylesin,Islah eylesin,Islah eylesin eğer ıslah olamayacaksanız !!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Koskoca bir yalan – Niye yalan yazıyorsunuz olay basına yansıyınca toplantıya katılanları tek tek arayıp kendi yalanınız doğrultusunda açıklama yapmamızı telkin etmedinizmi

  3. Konuşulanları dışarı taşımak – Konuşulanları dışarı taşımak
    O toplantıya tüm müdürler değil, bazıları gitmiş. Demek ki o toplantı, aynı müdürlerle belli aralıklarla devamlı oluyor, yiyor, içiyor, muhabbet ediyorlar, aralarında samimiyet oluşuyor. Birbirini samimiyetine güvenerek, gündeme dair düşüncelerin ifade edilmesi gayet normaldir. Kişi, ifade edilen düşüncelere katılmayabilir, bu son derece doğal hakkıdır. Orada konuşulanları medya aracılığıyla ifşa etmek, “hükümeti eleştirmeyi” suç sayarak nasıl bir Türkiye özlediğinin göstergesi, arkadaşlık-dostluk ahlakı açısından nasıl bir kişilik yapısı olduğunu siz düşünün…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam