AŞAĞIKÖY’DE 10 EV KARANTİNAYA ALINDI

AŞAĞIKÖY’DE 10 EV KARANTİNAYA ALINDI

Bilecik merkeze bağlı Aşağıköy köyünde 10 ev, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada, merkeze bağlı Aşağıköy köyünde yaşayan bir kişi, il dışında akrabaları ziyareti sonrası köye dönüşte yüksek ateş nedeniyle Bilecik Devlet Hastanesine başvurdu.

Bunun üzerine testlerde pozitif çıkan hasta ile temaslı şahısların bulunduğu 10 evde yaşayanların 17.08.2020 tarihinden itibaren bir sonraki karara kadar karantinaya alınması kararlaştırıldı.

Açıklamada, ´´Söz konusu karar gereğince adı geçen köyde vatandaşlarımızın kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışına çıkmamaları, izolasyon kurallarına uymaları gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi

Öte yandan önceki gün yapılan açıklamada Yenipazar’a bağlı Dereköy Köyünde de karantina uygulamasına gidilmişti.

Konu ile ilgili;“Pozitif vaka teması nedeniyle Dereköy Köyümüz karantinaya alınmıştır. Köye giriş çıkışlar yasaklanmıştır. Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereği karantina kurallarına uymayanlara 3.150 TL idari para cezası uygulanacaktır.” açıklaması yapılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam