ASFALT ŞANTİYESİ NİSAN’DA HİZMETE GİRİYOR

ASFALT ŞANTİYESİ NİSAN’DA HİZMETE GİRİYOR

Yıldırım plenti şantiye ihalesine 3 firmanın katıldığını, tahminlerinden öteye bir kırım olduğunu ifade ederek şantiyenin Nisan ayında faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi. Yıldırım ayrıca İl Özel İdaresine alınan kamyon ve iş makineleri  ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldırım’ın açıklamaları:

“1 milyon 842 bin lira artı KDV fiyatına Emak firması aldı ihaleyi”

“Ocak ayının son haftası yapmış olduğumuz Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla bir ihale gerçekleştirdik. Bu asfalt plenti şantiyesi dediğimiz kısmın ihalesi yapıldı. 3 firma katıldı bu ihaleye. Aydın makine, Çesan ve Emak firmaları katıldı ve 1 milyon 842 bin lira artı KDV fiyatına Emak firması aldı ihaleyi. Yaklaşık %50’ye yakın bir kırım oldu, çok ciddi bir kırım oldu. Tahmin edilen bedelden çok aşağı bir rakama ihale gerçekleşti, bizde de fayda sağladı. İleriye dönük biz buna para eklemeyi hesaplarken, bize finişer makinesi alabileceğimiz bir para da kaldı. Finişer asfalta, yola döken makine. Onu da almayı planlıyoruz, hedefimizde o da var. Rakamlar buraya gelince onu da almayı düşündük. Normal şartlarda kiralama gibi yapmayı düşünüyorduk biz finişeri. İhalede de bunun üç aylık bir süresi vardı. Emak firmasına söyledik orada konuştuk üç ayı biraz geri çekebilir misiniz diye. Arkadaşlar sağ olsunlar bir ayda ben makineyi teslim ederim dedi. Sözleşmesi yapılacak, Emak firması kısa zamanda bu işe başlayacak. Biz yer teslimini yapacağız.

“Nisan ayının başında biz asfalt şantiyesini hizmete sokacağız”

Geçtiğimiz hafta içinde makineleri görelim dedik. Genel Sekreter yardımcımızla gittik, baktık hazır. Çok az bir son aşamaları kalmış. Biz yer teslimini yaptıktan sonra 15 günde montajını yaparım dedi. Mart ayının sonunda, Nisan ayının başında biz asfalt şantiyesini hizmete sokacağız diye düşünüyorum.  organize sanayinin alt tarafında benzinliğinin arkasına kurulacak.

Bunu alan firma da yine aynı şekilde 2 ihale oldu atölyeler ve plenti şantiyesi. Onu alan firma da aynı şekilde elini çabuk tutup zamanında bitireceğini söyledi. Bizim de tabi burayı hastane olarak düşündüğümüzü biliyorsunuz. Atölyeler kısa bir zaman içinde oraya taşınıp belli bir kısmı boşaltacağız. Daha sonrasına da bu bölümlere gelecek sıra ve bunlar aşama aşama gidiyor.

“Maliye Bakanlığından arkadaşlar buradalar inceleme yapıyorlar”

 Hastane yeriyle ilgili şu anda Maliye Bakanlığından arkadaşlar buradalar inceleme yapıyorlar, geçen haftadan beri burada değerleme yapıyorlar. Maliye Bakanlığımızın talimatı var takasla ilgili. Buranın en hızlı şekilde değerlemesinin yapılması, bir an önce çözüme kavuşması için. Şu anda da arkadaşlar geçen haftadan beri çalışma yapıyorlar, geldiklerini duyduk. Onun da kısa zaman içinde çözüleceğini düşünüyoruz. Onun haricinde şantiye yakın zamanda faaliyete girecek.

“32 adet bıçak şu anda köylerimizde dağıtıldı”

Bir de biz geçtiğimiz aylarda Tarım fuarı vardı orada gittiğimizde benim en çok dikkatimi çeken kar küreme bıçakları oldu. Orada almayı düşündük sonra Bilecik’e çok kar yağmıyor gibi sürüncemede kaldı. Tabi bu kar bizi bayağı bir etkiledi, ciddi mücadele yaptık. Biz 32 tane köyümüze ilk etapta bu bıçaklardan aldık. Geçtiğimiz ay yine Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde ihalesini gerçekleştirdik. 32 adet bıçak şu anda köylerimizde dağıtıldı ve inşallah kar yağarsa yine fayda sağlayacak. Sadece kar değil bu tarla yollarını düzeltmede, her türlü amaçta kullanılabilecek bıçaklar. 32 adet de bunların alımı gerçekleşti. 1000 lira gibi rakamlar.

Onun haricinde geçtiğimiz borçlanmayla ilgili kamyon, greyderler geldi bir kısmı. Bir tane de tır çekici kaldı gelmeyen. Onlar arkadaşlar çıktılar, yoldalar, alıp geliyorlar. İki greyder aldık, bir ekskavatör aldık, üç tane kamyon, bir tane tır çekici. Bir adet daha greyder siparişi verildi. Az önce Devlet Malzeme ofisinden Pazarlama Daire Başkanımız aradı. Onu da en kısa zamanda teslim edecekler greyderi. Bir adet daha ekskavatör siparişimiz var, bir adet de minibüs geçtiğimiz ay kararını da almıştık. Onlar da en kıza zaman içinde teslim olacak ama gelecek olan bir tır çekici ve dorsesiyle beraber.

“Bahar aylarında ciddi bir yama işine girmemiz gerekiyor”

Plenti kurulduktan sonra ilk aşamamız bahar aylarında ciddi bir yama işine girmemiz gerekiyor. Çünkü karda ciddi bir zarar gördü yollar. İlk etapta yama işinde daha sonra dün Köydes programı vardı dün, toplantımız vardı. O toplantıda nerelere, ne yatıracağımız hepsini bölüştürdük. Ayrıca Maliye Bakanlığımızdan yine bir buraya bir para aktarımı istemiştik Fahrettin beyle Belediye Başkanlarıyla gittiğimizde.  Oradan bir beklentimiz var, sonrasında tabi biraz daha borçlanıp yollarımızı daha da iyi bir hale getirmeyi planlıyoruz. Ciddi bir yatırım olacak bu sene yol bakımından.”

ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam