ATIF BİLİR ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

ATIF BİLİR ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Atıf Bilir AK Parti’den Bilecik Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu. Basın toplantısına AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Ümran Karayiğit, Gençlik Kolları Başkanı  Onur Karaman ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, üç dönemdir AK Parti’de olan Bilecik Belediyesinin yine AK Parti’de kalması için en güçlü, en layık adayın belirlenmesi için gayret edeceklerini belirtti.

2002’den bu yana AK Parti iktidarının çok büyük işler yaptığını belirten Atıf Bilir; “Eskiden görevler tevhi edilirdi. Kim göreve layıksa o getirilirdi. Şu an ki metot da çok değişim değil. Partimizin stratejisinde talip olmak isteyenler önce bir araştırmadan geçiriliyor. Kim memleket için faydalıysa onu da o göreve getirmiş oluyorlar. Bu durumda bize düşen çok çalışmak. 15 yıllık belediyecilik geçmişim olduğu için böyle bir göreve talip oldum. Kültür sanatla ilgili ciddi sıkıntılarımız var Türkiye’de. Diğer bir hususta eğitim. Bu iki konuda istediklerimizi yapamadığımızı Cumhurbaşkanımız defalarca söylüyor. Bunlara kafa yormak çalışmak gerekiyor. Şehir şimdi kendi aralarında markalaşma yarışındalar. Bir şehrin markalaşması için o şehrin her şeyini belirli bir seviyeye getirmek gerekiyor. Bu işlerle ilgili ciddi bir çalışma temposuna girmek lazım. Bir diğer önemli husus da sosyal belediyecilik. Gençli madde bağımlılığından kurtarmak, kitap okumaya alıştırmak, spora yönlendirmek gibi konularda bir şeyler yapmak önemli.” İfadelerini kullandı.

Atıf Bilir Kimdir?

1960 yılında Gölpazarı doğumlu. Sakarya İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunu.10 Yıl öğretmenlik yaptı. Bunun 8 yılı Bilecik Merkez İmam Hatip Lisesinde. 1994 yılında Refah Partisinden Belediye Başkanlığı Aday Adayı oldu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür İşlerinde 1994’ün sonundan 2014’ün başına kadar İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde görevde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam