ATIŞ MÜSABAKALARI GERÇEKLEŞTİ

ATIŞ MÜSABAKALARI GERÇEKLEŞTİ

 

 
Müsabakalarda 55 metre serbest atış kategorisi, 30 metre klasik pet şişe atışı ve 30 metre hareketli domuz tek kurşun atış kategorileri yer aldı. Yarışmalarda alınan güvenlik önlemleri sporcuların ve izleyenlerin takdirini kazandı.
Genç yaşlı herkesin ilgisini çeken organizasyonda, poligonlara çıkan amatör ve profesyonel birçok yarışmacı, sporseverler tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izlendi.
Osmaneli Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Mustafa Öktem konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Ateşli silahların düğünlerde, eğlence yerlerinde ve maç sevinçlerinde kullanılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Bu tarz organizasyonlarda atışa meraklı vatandaşlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin reklamını yapmak, avcılık, atıcılıkla uğraşan tüm doğasever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını  ve dayanışmasını sağlamak ile aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimize atıcılığı özendirmek gibi hedeflerimiz vardır.
Yarışma esnasında dağıtılan turuncu renkli şapkalar ile kaza kurşunlarının önüne geçmeyi hedeflemekteyiz. Katılımcılara verdiğimiz  şapkalar turuncu renklidir. Buradaki amacımız, avcıların ava giderken bunları kullanmaları ve bu sayede daha kolay fark edilerek herhangi bir kazanın önüne geçilmesidir. Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 10 kişi fark edilemeyerek kaza kurşunu sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Eğer bu tip bir kıyafet giymiş olsalardı en az sekizi yaşıyor olacaktı.
Avcılarımız ormanda yaban hayvanlarına fark edilmemek için uçuk renklerden kaçınmaktadır. Aslında hayvanların görüşü siyah beyaz olduğu için renkleri fark etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu renk diğer avcıların daha dikkatli olmasını sağlar. Bu yüzden avcılık sporu ile ilgilenen herkes insanlar tarafından daha kolay fark edilmek için uçuk renkleri tercih etmelidir.
Yarışmalarda klasik pet şişe ve hareketli domuz hedefinde derneğimiz üyelerinden Erdoğan Kara 1. olurken Serbest Atış kategorisinde ise Gemlik Avcılar Kulübü'nden Mehmet Uludağ 1. olmuştur.
Etkinliğimize katılarak bizleri maddi ve manevi destekleri ile güçlendiren tüm dostlarımıza şahsım ve tüm üye arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam