AV YASAĞI BAŞLIYOR

AV YASAĞI BAŞLIYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan, 26.02.2017 tarihinden itibaren av sezonunun kapandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“”2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonu, av hayvanlarının eş tutma, üreme, erginleşme gibi yaşam evreleri dikkate alınarak Ülke genelinde 26.02.2017 tarihinden itibaren kapanmıştır. Av sezonu dışında avlanmak kesinlikle yasaktır.

Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı, avın açılacağı Ağustos ayına kadar bu dönemde avcılık faaliyetlerinin yasak olduğu, özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması yaban hayatının devamı için önem arz etmektedir.

Merkez Av Komisyonu 2017 Mayıs ayı içerisinde tekrar toplanıp 2017-2018 için av hayvanı türlerine göre avın açılacağı tarihleri ve av döneminde uygulanacak avlanma usul ve esaslarını belirleyecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam