BAĞLANTI YOLLARI BİZİM GÜCÜMÜZÜ AŞIYOR

BAĞLANTI YOLLARI BİZİM GÜCÜMÜZÜ AŞIYOR

 “BAĞLANTI YOLLARI BİZİM GÜCÜMÜZÜ AŞIYOR”

Bilecik’in en önemli sorunlarından biri olan bağlantı yollarının eksikliği hakkında da Başbakan Davutoğlu’na bilgilendirmelerde bulunacağını belirten Yağcı, “Bağlantı yolumuz son derece önemli. Bunun bir bölümünün şu anda ihalesi yapıldı. Bunun bir an önce olması noktasında ve şehrimizin çevre yollarıyla birkaç tane daha bağlantısının olmasına ilişkin şehrin bizim gücümüzü aşan projeler noktasında kendilerine bilgi vereceğiz ama hepsini bu anlamda burada söylememiz de şık olmayabilir. Ama şehrin belediyenin sınırlarını aşan, şehrin engelini kapsayacak sayın başbakanımız düzeyinde projeleri söylüyoruz” dedi. Başbakan Davutoğlu’nun son yaptığı Bilecik ziyaretinden bu yana bağlantı yolunun  bir kısmının ihale edildiğini ve çalışma için müteahhitte beklediğini dile getiren Yağcı, “Aynı şekilde şu anda Küplü girişinden olan o kötü bağlantı yolunun düzenlenmesi noktasında gerekli ihale ve proje çalışmaları yapıldı.  inşallah o da yakında başlayacak. Küplü girişindeki o alandan bölünmüş yol olarak bağlantı yolumuz bağlanacak. Bilecik’e gerçekten yakışmayan kötü bir görüntüydü. İnşallah onu da düzenleyeceğiz” dedi.

 “Şehrin sorunlarına ilişkin bir brifing hazırladık”

Bugün itibariyle Bilecik’e gelerek miting yapacak olan Ahmet Davutoğlu’ndan Bilecik adına hangi konularda talepte bulunacağını sorduğumuz Yağcı, başta bağlantı yolu olmak üzere Bilecik’in belli başlı diğer sorunları hakkında Davutoğlu’na bilgilendirmelerde bulunacağını ifade etti.Ayrıca  Başbakan Davutoğlu’nun Bilecik’e son yaptığı ziyarette Bilecik’e yapılması planlanan Osmanlı yaşam adası projesinin de hayata geçmesini temenni ettiklerini belirten Yağcı, “Şehrimizin birçok güzellikleri var bunun yanında bir çok da problemimiz var, sıkıntılarımız var. Biz kendilerine bunlara ilişkin olarak daha önce de geldiklerinde de Söğüt törenlerinde brifing vermiştik. Bu gelişmelere ilişkin olarak kendilerine şehrimizin istekleri, sıkıntılarına ilişkin olarak hem yaptıklarımız noktasında bir brifing dosyası hem de eksikliklerimiz ve yapılmasını arzu ettiklerimize ilişkin olarak da bilgi sunacağız.

“Başbakanımızla 4 yılda bir görüşen bir belediyecilik anlayışımız yok”

İnşallah sayın başbakanımız da sadece ilimize geldiğinde 4 yılda bir görüşen bir belediyecilik anlayışı ve siyasi takım anlayışımız yok. Sayın başbakanımızla her zaman görüşüyoruz. Sağ olsunlar her zaman şehrimizin sorunlarına, problemlerine ilgi gösteriyorlar. Bakanlarımızın da bu konuda kapıları bizlere açık. Onun için tabiî ki bizim için teşrifleri çok özel. Ama bugüne münhasır değil, biz problemlerimizi sayın başbakanımıza her zaman iletiyoruz. Kendileri de gerekli hassasiyetleri gösteriyorlar. "

 

“OSMANLI YAŞAM PROJESİ’Nİ DE BEKLİYORUZ”

Başkan Yağcı ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun son ziyaretinde Bilecik halkına vermiş olduğu sözlerden birisi olan tematik bir Osmanlı düşüncesini yansıtan Osmanlı Yaşam Projesinin de olmasını temenni ederek projelerin takibinde olduğunu belirtti. Başkan Yağcı, “Sayın başbakanımızın talimatlarıyla daha önceden tematik osmnalı parkına ilişkin olarak çalışmalar Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz aracılığıyla ortak bir platformda ön çalışmalarını yaptık” ifadelerinde bulundu.

 

“PROJELER GERÇEKLEŞİRSE BİR FARKINDALIK YARATACAĞIZ” 

Şu anda altyapısı hazırlanan ve yapılması planlanan projelerin en az 50 milyon TL değerinde büyük projeler olduğunu belirten Yağcı, bu projeleri de takip etmeyi bırakmadıklarını belirtti. Başkan Yağcı, “Bunlar gerçekleştiğinde Bilecik açısında, bölgemiz açısından ve belki de Türkiye açısından çok farkındalık oluşturan bir proje oluşacak.”ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam