• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahar Dönemi Kayıt Yenilemeler Başlıyor

Bahar Dönemi Kayıt Yenilemeler Başlıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Ön Lisans ve Lisans Öğrencileri için 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme aşamasına ilişkin duyuruda bulundu.
Üniversiteden; Kayıt Yenileme Aşaması, Kayıt Onay Aşaması, Ekle-Sil Aşaması, Mazereti olan öğrenciler için ders seçme işlemlerine ilişkin ayrıntılı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kayıt Yenileme İşlemleri derssecme.bilecik.edu.tr adresinden yapılacaktır.
2020-2021 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Döneminde sınırlı kalmak kaydıyla seçilen dersler için çakışma kuralı kaldırılmıştır. Sağlık bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümündeki HEM102, HEM202, HEM302, HEM402 ve HEM404 kodlu dersler için çakışma kontrolü devam etmektedir. Bu sebeple sadece bu seneyle sınırlı kalmak şartıyla seçilen tüm dersler aynı gün ve saate olsalar bile ders seçme işleminin tamamlanmasına sistem tarafından izin verilecektir.
Ders seçme işlemini yaptıktan sonra kaydet butonuna basıldığında dersler danışmanın onayına düşer. Katkı payı veya öğrenim ücreti ücret yatırması gerekenler ekranın sağ üst köşesinde belirtilen “Harç tutar” kısmındaki katkı payı veya öğrenim ücreti tutarını yatıracaklardır. Katkı payı veya öğrenim ücreti yatırması gerekmeyenlerin herhangi bir işlem yapmaları gerekmemektedir.
Kayıt Onay Aşaması 
22 Şubat – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında derslerini seçip katkı payı/öğrenim ücretini yatıran öğrencilerin kayıt onay işlemleri 26 Şubat 2021 mesai bitiminde otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Ders seçmeyenler ile ders seçip katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyenler ilgili dönemde kayıt yeniletmemiş sayılacak ve öğrencilik haklarından da yararlanamayacaklardır.
Ekle-Sil Aşaması 
Ders seçen ve danışman onayı yapılan öğrenciler 27 Şubat-02 Mart 2021 tarihleri arasında danışmanlarıyla iletişime geçerek ders ekle-sil yapabileceklerdir.
Mazereti olan öğrenciler için ders seçme; Üniversitemizin “Haklı ve Geçerli Nedenler Yönergesi” hükümlerine göre mazereti bulunan öğrenciler de 27 Şubat-02 Mart 2021 tarihlerinde okumakta oldukları birime başvuru yapabileceklerdir. Mazereti kabul edilen öğrenciler 05-07 Mart 2021 tarihlerinde danışmanlarıyla iletişime geçerek ders seçme işlemi yapabileceklerdir.
Bunun dışında 02 Mart 2021 tarihinden sonra hiçbir şekilde ders seçme, silme, düzeltme gibi işlemler yapılmayacaktır.
Önemli: Öğrencilerin dönemlik 30 AKTS ders seçmeleri ve mezuniyet için lisans öğrencilerinin en az 240 AKTS, ön lisans öğrencilerinin en az 120 AKTS ders seçmiş ve başarmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca zorunlu derslerini, seçmeli ders gruplarında almaları gereken AKTS miktarı kadar dersleri almaları, başarmaları ve varsa zorunlu stajlarını yapmış olmaları gerekmektedir.
Diğer Bilgilendirmeler 
İsteğe Bağlı Yabancı Dil Hazırlık ve Zorunlu Arapça Hazırlık öğrencilerinin 22 Şubat -26 Şubat 2021 tarihleri arasında boş kayıt yapması gerekmektedir.
Erasmus, Farabi vb. gibi değişim programıyla giden öğrencilerin belirtilen 22 Şubat -26 Şubat 2021 tarihleri arasında boş kayıt yapması gerekmektedir. 22 Şubat -26 Şubat 2021 tarihleri arasında derslerini seçip ücretini yatıran öğrencilerin kayıt onay işlemleri 26 Şubat 2021 mesai bitiminde otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
Öğrencilerin Öğrenci Bilgi Sisteminde, cep telefon numarası değişikliği, harç tutarı vb. konular için Fakülte/ Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri veya bölüm sekreterleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Azami süresini doldurup ders seçemeyen öğrencilerin ders seçme işlemleri için danışmanları ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam