• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAKAN DÖNMEZ; “BU KARDEŞİNİZ YANINIZDA”

BAKAN DÖNMEZ; “BU KARDEŞİNİZ YANINIZDA”

Hemşehrimiz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Memleketi Bilecik’e geldi.

Bilecik ziyaretleri kapsamında ilk önce Pazaryeri İlçesini ziyaret eden Bakan Dönmez burada Pazaryerililerle bir araya geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen birtakım mihrakların olduğunu belirterek, “Bu mihrakların Türkiye’de uzantıları var. Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına engel olmaya çalışıyorlar. Bunun sizler çok iyi farkındasınız. Bunlara en iyi cevabı milli birlik ve bekadan yana 31 Mart’ta oyunuzu AK Partili adaylara kullanmak suretiyle vereceğinize inanıyoruz.” dedi.

Pazaryeri Belediyesi önünde halkla bir araya gelen Dönmez, burada yaptığı konuşmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak kimsenin karanlıkta, soğukta ve yolda kalmaması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Bakan Dönmez “kimsenin karanlıkta, soğukta kalmaması için gece gündüz çalışıyoruz. fırsat buldukca bir araya gelmeye çalışıyoruz. bizler gelemesekte hizmetlerimiz sizlerin ayağına geliyorsa biz de gelmiş oluruz ve böylece buluşmuş oluruz. Evinize girdiğiniz de ışığınız yanıyorsa, mutfağa girdiğinizde  aygazınız yanıyorsa  bu kardeşiniz yanınızda demektir.” ifadelerini kullandı.

Hakkın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğine inanan bir siyasi ekolden geldiklerini ifade eden Dönmez, “Sadece ben değil AK Parti’ye gönül vermiş bütün arkadaşlarımız, tüm belediye başkanlarımız, teşkilat mensubu arkadaşlarımızın temel çizgisi bu. Çok değil daha 15 yıl önce AK Parti iktidara geldiği tarihlerde bazı bilgileri ve hafızayı gözden geçirmekte fayda var. O zaman ülkenin IMF’ye 13 milyar dolar borcu vardı. Temel altyapı sorunlarını çözememiş bir ülke vardı. Enflasyon yüzde 60’lardaydı. Kur her gece artıyordu. Demokratik birçok hakkı vatandaşlar kullanamıyordu. Hatırlarsanız üniversitelerde başörtüsü yüzünden birçok yavrumuz, evladımız okulunu bırakmak zorunda kaldı. Birçok kamu kurumu başörtüsü yüzünden birçok vatandaşımızı işten attı. Şimdi bunların hepsi tarih oldu. Unuttuk ama hatırlatmakta fayda var.” diye konuştu.

Sağlık tesislerinde birçok vatandaşın günlerce sıra beklediğini aktaran Dönmez, şöyle devam etti:

“Özellikle taşrada uzman hekimlerimiz yoktu. Tek tük hekim vardı. Önüne gelen de zaten sizi büyük hastanelere sevk ediyordu. Oralarda günlerinizi, haftalarınızı harcıyordunuz. Doktor ilaç yazıyor. İlaç bulmak için günlerce bekliyordunuz. Hele bir de tahlil tetkik falan film ve bazı görüntüleme istemişse aylarca bekliyordunuz. Şimdi bunların hepsi tarih oldu hamdolsun. Enerji Bakanlığı olarak da o tarihlerde ürettiğimiz elektrik tükettiğimizi, talebimizi karşılamaktan uzaktı. Kesinti kısıntı uyguluyorduk. Şimdi hamdolsun onları aştık. Sadece elektrik üretim, iletim ve dağıtımında son 15 yılda kamu özel sektör ayrımı yapmaksızın söylüyorum 100 milyar dolarlık bir yatırım yaptık. Onlar Türkiye’deki istikrara ve hukuk güvenliğine inanarak yatırım yaptılar. Doğalgaz. O tarihlerde sadece 5 büyükşehirde ve o 5 büyükşehrin bazı ilçelerinde varken bugün içinde Bilecik’in Pazaryeri’nin de olduğu 81 il 510 ilçe merkezine doğalgazı kavuşturduk. Hamdolsun. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Batıda ne varsa doğuda da Anadolu’nun en ücra köşelerinde de o hizmeti götüreceksiniz’ dedi. Biz de gece gündüz durmaksızın bu hizmetleri bu altyapıları size kavuşturduk.”

Dönmez, İstanbul-Bilecik arasındaki Akdeniz’e bağlayan yolu hatırlatarak, şunları kaydetti:

Bir kamyonun arkasına düştük mü saatler arkasından tin tin gidiyorduk. Şimdi otoyol kalitesinde bir duble yolumuz oldu. Hayaldi gerçek oldu. Hızlı demiryolu hayaldi gerçek oldu. Birçok ilimizde hava meydanı yoktu şimdi bugün artık hava yolu halkın yolu haline geldi. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen birtakım mihraklar var. Bu mihrakların Türkiye’de uzantıları var. Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına engel olmaya çalışıyorlar. Bunun sizler çok iyi farkındasınız. Bunlara en iyi cevabı milli birlik ve bekadan yana 31 Mart’ta oyunuzu AK Partili adaylara kullanmak suretiyle vereceğinize inanıyoruz.”

31 martta ustalık dönemine başlayacağını belirten Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalcın; Pazaryeri Bilecik te örnek bir ilçe. Burada güzel bir seçim yaşıyoruz. Pazaryeri de bizim farkımız var. Bu farkın birincisi iktidar partisinden olması. Genel ve yerel el ele verirse yatırımlar geliyor. İkinci farkımızda; on yıldır hizmet ediyor olmam. Çıktım kalfa oldum. şimdi sıra ustalıkta. Pazarcıya ne yapılacağını iyi biliyorum. Adayların içerisin de en tecrübeli olan benim. Bu topraklara büyük hizmetler ettik. Yaşanılabilir bir ilçe için hizmetlerine devam edeceğiz. Bu zaman kadar 350 milyon yatırım gerçekleştirdik.’ diyerek yaptılarının yapacaklarının teminatı olduğunu belirterek halkın oylarına talip olduğunu söyledi.

Programın ardından Bakan Fatih Dönmez, Bozüyük’e geçerek STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam