Bakan Eker Talimat Verdi, Seralarda İnceleme Başladı

Bakan Eker Talimat Verdi, Seralarda İnceleme Başladı

Bunların en büyüğü Söğüt’ün Çaltı ilçesinde bulunan seralarda yaşanmıştı. Konuyla ilgili Vali Ahmet Hamdi Nayir ve siyasi parti temsilcilerinin çeşitli incelemelerde bulunduğu bölgede bu kez Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in talimatıyla incelemeler gerçekleştirildi.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) yetkilileri, Söğüt’ün Çaltı köyü ve Eskişehir’in Mihalgazi ilçesinde kar yağışından dolayı zarar gören seraları inceledi.

Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, TZOB Genel Başkan Yardımcısı Nejat Gamzeli, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi AŞ (TARSİM) Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kaya'nın yer aldığı heyet ilk önce Eskişehir Mihalgazi ilçesi Alpagut Mahallesi’ne daha sonra da Söğüt’e bağlı Çaltı köyüne giderek seraları gezdi.

Heyete, Mihalgazi Kaymakamı Tahir İğde, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, AK Parti Söğüt İlçe Başkanı Mesut İpekçi, Çaltı eski Belediye Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti Söğüt İl Genel Meclisi üyesi Ertuğrul Torun, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan ile Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şen eşlik etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam