Bakan Eroğlu Söğüt’e Arıtma Tesisi ve Şehir Ormanı sözü verdi

Bakan Eroğlu Söğüt’e Arıtma Tesisi ve Şehir Ormanı sözü verdi

Ak Parti  Söğüt Belediye Başkan Adayı Osman Yılmaz’a destek vermek amacıyla gelen Bakan Eroğlu, Söğüt’e de müjdeler getirdiğini belirterek ” Çaltı Beldesinin sulamasının bu sene ihalesi yapılacak. 7730 dekar arazi sulanacak. Ayrıca Savcıbey göleti sulaması 1640 dekar arasında olacak, bunun da proje aşamasına başlandı 25 Mayıs’ta tamamlanacak. Ayrıca ağaçlandırma için bütün köylülere özellikle İnhisar’dan başladık, vatandaşlara badem, ceviz, nar olarak veriyoruz. Bütün masrafları bize ait. 2 tane gölet ve sulama tesisi sözünü verdik” ifadelerinde bulundu.

Yılmaz’da Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’ndan Söğüt’ün ihtiyaçları olarak devlet yurdu, çok amaçlı kültür merkezi, kanalizasyon arıtma tesisi ve şehir ormanı gibi taleplerde bulundu. Eroğlu da konuyla ilgili olarak “Osman Bey 4 tane talepte bulundu 2 tanesi benimle alakalı. Buraya çok muhteşem bir arıtma tesisi kuracağız. İkincisi de buraya bir şehir ormanı istedi. Bunu da muhteşem bir şekilde yapalım. Ben Osman Bey’i size emanet ediyorum, biz de ne gerekirse yapacağız.” dedi. Eroğlu ‘adres belli’ diyerek Osman Yılmaz’ı gösterdi.

 

“Milliyetçilik, Türkiye’nin her yerinde hizmetle destan yazmaktır”

Ak Parti Söğüt seçim bürosunun açılışında  konuşan Bakan Eroğlu şu ifadeleri aktardı:

“Ak Parti’den önce Türkiye’nin hali nasıldı onu hatırlamakta fayda var. Koalisyon kuran siyasi partiler 3,5 yıl dayanamadılar, 5 yıllık süreyi 3,5 yılda tamamlayarak artık biz bu ülkeyi idare edemeyeceğiz çünkü Türkiye borç batağına battı. Hatta IMF’ye olan borcumuzdan dolayı boynumuz bükük kaldı. Merkez bankasının kasasını maalesef boşalttık, 22 bankayı soydurduk diyerek hükümeti terk edip bizlere teslim etmediler mi? Milliyetçilik Merkez bankasının kasasını boşaltmak değil, Merkez Bankasının kasasını doldurmaktır.  Milliyetçilik IMF’YE 23,5 Milyar Dolar borç takmak değil, IMF’ye olan borcumuzu ödeyerek, ona 5 Milyar Dolar borç verecek hale bu ülkeyi getirmektir. Milliyetçilik 22 bankayı hortumlatmak değil, milletin parasına sahip olmaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaktır. Milliyetçilik, Türkiye’nin her yerinde destan yatırımlarla, hizmetle destan yazmaktır.

“Key adıyla bilinen 3, Katrilyon para buharlaşmış”

Milliyetçi geçinenler her sene paranın yanına bir sıfır koyuyorlardı. Neredeyse 6 tane sıfır olmuştu. Bir milyon ile tuvalete gidilir hale gelmişti. Paradan 6 tane sıfır atıp, paramıza değer kazandıran, pasaportumuzu bütün dünyada itibarlı bir hale getiren Ak Parti Hükümetidir. Biz laf üretmiyoruz, biz iş üretiyoruz. Faizleri tek haneli rakamlara getirdik mi? Enflasyon canavarından artık bahseden var mı? Tek haneli rakamlara indi mi? Bunun dışında hortumlanan banka var mı artık? Yok. Merkez bankasının kasası doldu mu? Bunlar geçmişte vatandaşı konut edindireceğiz diye paralar topladı, bu paralar buharlaştı mı Key adıyla bilinen? 3, Katrilyon para buharlaşmış. Bunu AK Parti hükümeti geri ödedi.

“Biz Kıbrıs’a bile su götürüyoruz”

76 şehrin su meselesini 2050 yılına kadar, hatta İstanbul’da karar aldık 2071’e kadar İstanbul’da su problemi olmayacak. Bilecik’e suyu kim getirdi? Söğüt’e kim getirdi? Daha önce Söğüt’te su mu vardı? Biz Kıbrıs’a bile su götürüyoruz. Eğer bir boruyla anavatanı yavru vatana bağlarsak Kıbrıs artık ilelebet Türkiye’nin olur.

Sadece bu da değil, sağlık sistemi Afrika kabile devletlerinden daha kötüydü. Biz şimdi dünyanın en iyi sağlık sistemini kurduk mu? Şu anda Türkiye nasıl berbat bir sağlık siteminden nasıl bir dönüşüm geçirdi diye doktora çalışması yapmaya gelenler var. İşte farkımız bu. Onlar bize imrensinler artık. Şu anda o kadar büyük hastaneler yapılıyor ki 5 yıldızlı otel konforunda.

Geçmişte buraya kim ne yapabildi ki 3,5 yıl hükümette kaldılar da üzerine bir çivi çakabildiler mi? Söğüt’e ne yapıldıysa hepsini biz yaptık, kimse sahiplenmesin. Bırakın aday adaylarını, genel başkanları dahi buraya bir çivi çakamaz. Yapılacaksa Söğüt’e, Bilecik’e biz yaparız”

 

 

 

 

“Belediye Başkan Adayları, AK Parti’nin yaptığı hizmetleri sahiplenme gafleti içerisindeler”

 

Söğüt’ yapılan yatırımların başka siyasi partiler tarafından kendilerine mal edildiğini iddia eden Ak Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz Söğüt’te şu ifadelerde bulundu:

“30 Mart yerel seçimleri geldi çattı. Belki birileri şu anda meydanlara çıkıp Söğüt ile ilgili olarak, Bilecik ile ilgili olarak, Türkiye ile ilgili olarak birtakım şeyler söylemeye çalışıyorlar. Bir sürü laf kalabalığında kaybolup gidiyorlar. Aslına baktığını zaman ister Chp’yi konuşun, ister Mhp’yi konuşun heybelerinde ne var Allah aşkına bir bakın. Bir ellerinde geleceğe yönelik olarak boş vaatler, bir ellerinde de tamamen iftira, çamur at izi kalsın türünden sözler. Diğer siyasi partilerin Belediye Başkan Adayları çıkıp AK Parti’nin yaptığı hizmetleri ben yaptım noktasında sahiplenme gafleti içerisindeler.

Birileri çıkıp diyor ki Söğüt’e doğalgazı ben getirdim. Söğüt’e doğalgazı sen getirdin de aşağıda Bozüyük’e, Bilecik’e, Osmaneli’ne, Pazaryeri’ne ve Bilecik’in dışındaki diğer onlarca ile de mi doğalgazı sen getirdin? Ak Parti iktidarı döneminde tıpkı diğer 70 küsur tane il gibi Bilecik’imize de bu çerçevede doğalgaz geldi. Bir takım eksiklerimiz var, onları da yakın zamanda tamamlayacağız.

Bir de çıkıp diyorlar ki ‘Söğüt-Eskişehir yolunun ihalesini ben yaptım’ , ‘Söğüt- Bilecik’in yolunu ben yaptım’. Ya kusura bakma, sizin konumunuz, Belediye Başkanlığı mı, yoksa Karayolları Genel Müdürlüğü mü, Ulaştırma Bakanlığı mı? Nasıl ki Türkiye’nin 4 bir yanında 17 bin 500 kilometre bölünmüş yol yaptıysak, nasıl ki Bilecik’te Bozüyük- Eskişehir yolunu, Bozüyük-İnönü yolunu, Bozüyük-İnegöl yolunu, Bozüyük- Mekece yolunu nasıl yaptıysak, şimdi nasıl Gölpazarı’nın Vezirhan bağlantısını yaptıysak, Yenipazar yolunu yapıyorsak, Bilecik’imizin Söğüt bağlantısını da Söğüt’ümüzün Eskişehir bağlantısını da Ak Parti iktidarı yaptı. 22 Milyon TL harcamışız, Bilecik bağlantı yolumuza. Eskişehir yolumuza yaklaşık 13 Milyon TL harcamışız, daha ufak tefek çalışmalarımız var. Köydes kapsamında şu ana kadar Söğüt’ün köyleri için şu ana kadar 12,5 Milyon TL kaynak ayırmışız.

geldi.

Söğüt’ün şu anda önümüzdeki 50 yıl boyunca su problemi yok.

 

Bir de Karasu konusu var. Çeşmelerden akacak, içecek suyumuz yoktu Söğüt’te, bir tane göletimiz vardı, o da yazın ortasında biterdi, haftanın iki günü su ya akar ya akmaz. Söğüt böyle değil miydi? Selim Başkanım nasıl ki Söğüt’e dağları aşarak Karasu’yu getirdiysek aynı şekilde dağlar aşıldı, Bilecik’e de, Pazaryeri’ne de, Osmaneli’ne de Küre’ye, Çaltı’ya ve diğer beldelerimize de yaklaşık 60 küsur Milyon TL para harcanarak bu iktidar döneminde bizim arkadaşlarımızın gayretiyle içme suyu geldi. Söğüt’ün şu anda önümüzdeki 50 yıl boyunca su problemi yok.

Fahri eserlerimize sahip çıktık, mescidimizin restorasyonunu yaptık. Sayın Başbakanımızın bizzat talimatları çerçevesinde türbenin etrafını yeniden elden geçirdik. Söğüt’e ve Türkiye’ye yakışır bir hale geldi.

Bilecik’te Devlet Su İşleri adına ne yapıldı derseniz, listenin başına Söğüt oturur. Zeyve Göletini yaptık, arkasından sulamasını yaptık.  Sakarya sulaması devam ediyor, ciddi rakamlarda paralar harcadık. Kurtköy, Kızıldamlar, yıllarca inşaatları sürdü.

Bir tarafta tarım var, bir tarafta sanayi var. Zaman zaman Söğüt Seramik ve Termal Sanayisi başta olmak üzere seramik fabrikalarımızın sıkıntıya girmesinden Söğüt halkı olarak mağdur olduk. Organize Sanayi Bölgesini harekete geçirme anlamında çok ciddi çalışmalar yapıldı. Söğüt’ün bundan sonraki döneminde göreceksiniz, zaten şu anda ciddi anlamada işçi açığımız var inşallah Söğüt dışarıdan göç alan, büyüyen ve gerçekten herkesin gıpta ettiği bir şehir haline gelecek.

“Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmaya geldik”

 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Osman Yılmaz’da 2 dönemdir Çaltı Beldesinde Belediye başkanlı yaptığını dile getirerek çıraklık ve kalfalık dönemlerini bitirdiğini ustalık dönemini de Söğüt’te yapmak istediğini ifade etti. Yılmaz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Hesap soran değil, hesap veren, çözüm üreten, hiçbir ayırım yapmadan herkese kendi kendine yeten yaşanabilir, huzur veren marka bir şehir için çalışacağım. Halkımızın sevgisin, hoşnutluğunu, duasını kazanmak için, bu güzel ilçeye hizmetkâr olmaya geldik. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmaya geldik. Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin Söğüt’e ne kadar değer ve önem verdiğini biliyoruz.

İlçemiz, tarihi misyonuyla kuruluşa ve kurtuluşa beşiklik etmiş aziz topraklardır. Bu sebeple, hep daha fazlasını hak ettiğini inandığım Söğüt’e ve Söğüt’te yaşayanlara hizmet edeceğiz. Öncelikle, işsizlik problemini çözmek için sanayi yatırımlarına öncülük edeceğiz. Tarihi kültür turizmine önem vereceğiz. 5 yıldır Ak Parti Belediyeciliğiyle başlayan hizmetlerin devamı için 30 Mart günü bir karar vereceksiniz. İnanıyorum ve biliyorum ki, bu karar Söğüt’ün lehine olacak ve Ak Parti diyeceksiniz. Seçmek sizden, hizmet bizden. 30 Mart günü yapılacak yerel seçimlerin ülkemiz başta olmak üzere, ilçemize de hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” BETÜL SÖNMEZER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam