BALIK SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİNE DENETİM

BALIK SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİNE DENETİM

2020-2021 Su Ürünleri Av Sezonu’nun açılmasının ardından Bilecik’te perakende balık satışı yapan iş yerlerine denetimler gerçekleştirildi.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü yetkililerince gerçekleştirilen denetimlerde, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında çıkarılan Su Ürünleri Yönetmeliği ve 5/1 numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde; satışa sunulan balıkların özellikle boy limitleri ve zaman yasakları açısından uygunluğu kontrol edildi. Kontroller sonucunda yasal limit altı balık satışının yapılmadığı tespit edildi.

Ayrıca yapılan denetimde balık satışı yapılan işletmelere; su ürünleri mevzuatına aykırı balık satışı yapılmaması, hijyen kuralları, tezgahların temizliği, düzeni, balıkların tazeliği, çevre temizliği ve cezai müeyyideler konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ülkenin kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması halkın taze, güvenilir ve kaliteli su ürünleri tüketmelerini sağlamak amacıyla bu alandaki denetimlerin devam ettiği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam