BARIŞ MANÇO’NUN BİLECİK BELGESELİ DUYGULANDIRDI

BARIŞ MANÇO’NUN BİLECİK BELGESELİ DUYGULANDIRDI

Usta sanatçı Barış Manço’nun 75. Doğum günü nedeniyle Bozüyük Belediyesi anma programı düzenlemişti. Ayrıca Bozüyük Belediyesi sosyal medya hesaplarından paylaştığı 1991 tarihli Bilecik Belgeseli de binlerce insan tarafından beğenilerek paylaşıldı.
Belgeselde Bilecik için ‘Kuruluştan Kurtuluşa son derece önemli olan ilimiz” ifadelerini kullanan Barış Manço,“Son derece engebeli bir arazi yapısına sahip olan Bilecik’te şehir merkezi tepelere konulmuş. Burası Bursa-Ankara karayolu aynı zamanda İstanbul-Ankara demir yolu hattı üzerinde.  Burada bir yoğunluk söz konusu ve ince ince bir uğultu var.”
Bilecik, Aşağıköy, İstasyon, Osmaneli’nden görüntülere yer verilen belgeselde o zamanlar ki Bilecik’in görüntüleri izleyenleri geçmişe götürerek duygulandırdı.
27 YIL ÖNCE BİLECİK’İN NÜFUSU
Ayrıca belgeselde 27 Yıl önce Bilecik merkezinin nüfusu 19bin yüz olduğu dikkatlerden kaçmazken. Merhum sanatçı Barış Manço’nun 1991 yılında bu durumdan yakınarak espri yaptığı görüldü. Bilecik’in şimdiye göre ne kadar şirin bir İl olduğunu da gözler önüne serildi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam