BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BUGÜN BİLECİKLİLERLE BULUŞACAK

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BUGÜN BİLECİKLİLERLE BULUŞACAK


Başbakan Binali Yıldırım bugün 6. AK Parti Bilecik Olağan İl Kongresine katılmak için Bilecik’e geliyor. Yoğun bir katılım olması beklenen kongre İstasyon Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.
Göreve geldiği günden bu yana birçok kez Bilecik’e ziyarete gelen Başbakan Yıldırım Bilecik’e yapılan yatırımlarda büyük rol oynadığı tüm Bilecikliler tarafından biliniyor.
Mekeçe ve Bozüyük çevre yolları, Bilecik çevre yolu, Gülümbe rampaları, Gölpazarı Dikenli Boğaz yolu, Ankara-Bilecik-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı gibi Bilecik’in kaderini değiştiren büyük projelerin mimari olan Binali Yıldırım, Bakanlığı süresi boyunca Bilecik’i çokça ziyaret ederek yapımı devam eden projelerle bizzat ilgilenmişti.
Başbakan Yıldırım en son Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine katılmak için Bilecik’e gelmişti.
Her gelişinde Bilecik halkına müjdeler veren Başbakan Binali Yıldırım bu kez hangi müjdeleri vereceği Bilecik Halkı tarafından merak konusu oldu.

BİLECİK HALKININ BAŞBAKANDAN BEKLENTİLERİ NELER?
Bilecik halkı uzun yıllar gerçekleşmesini beklediği ve bir türlü bitmeyen projeler konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın devreye girmesini istiyor.
Bu projelerin başında Bilecik Bağlantı yolu yer alırken Bilecik Halkının beklenti içerisinde olduğu diğer çalışmalar şöyle; Bilecik ve bölge ticaretini canlandıracak Yenişehir-Bilecik yolu, büyük bir istihdam sağlayacak olan 3. Organize Sanayi Bölgesi, arazi uygunluğu ve transferde ki coğrafi avantajları nedeniyle Yerli Otomobilin üretim tesisi, yerel halkın sağlık ihtiyaçlarını çevre illerden karşılamasına son vermek için Hastane inşaatının biran önce bitmesi, tarihi ve kültürel zenginliği nedeniyle büyük bir potansiyele sahip olan Bilecik’in turizminin canlandıracak çalışmalar, Bilecik’in elverişli topraklarını işleyen çiftçilerimize tarımsal destekler ve kalkınma projeleriyle bölge halkına hibe teşvikleriyle bölgesel kalkınmayı harekete geçirmek.
Bilecik halkı bu seferki ziyaretinde Başbakan Binali Yıldırım’a sesini duyurarak desteklerini isteyeceği kamuoyunda konuşulan konular arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam