Başbakan Yardımcısı Akdoğan’ın Babaevinde Büyük Sevinç

Başbakan Yardımcısı Akdoğan’ın Babaevinde Büyük Sevinç

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62. Bakanlar Kurulu üyeleri arasında ismi açıklanan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın,Bilecik'in Pazaryeri ilçesindeki babaevinde sevinç yaşandı. 

AA ekibi, hükümeti kurmakla görevli Başbakan Davutoğlu'nun kabinedeki revizyonu açıkladığı dakikalarda, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın, ilçeye bağlı Dereköy'de yaşayan babası Reşit Akdoğan'ın (69) evine konuk oldu. 

Basın toplantısını televizyondan heyecanla izleyen baba Akdoğan, oğlu Yalçın Akdoğan'ın Başbakan Yardımcısı olarak isminin açıklanmasının ardından büyük sevinç yaşadı. 

Duygularını AA muhabiri ile paylaşan baba Akdoğan, oğlu Akdoğan'ın söz konusu göreve getirilmesini beklediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Oğlum için Başbakan Yardımcısı da olsa, milletvekili olarak da kalsa veya partinin herhangi bir yerinde de olsa fark etmiyor. Bu büyük bir koltuk davası değil, büyük bir hizmet davasıdır. Birlik ve beraberlik davasıdır. Türkiye davasıdır. Onun için bakan olması tabii bizi gururlandırdı, güzel oldu, iyi oldu. İnşallah Allah önlerini açar, hayırlı hizmetler nasip eder. Bu zamana kadar olduğu gibi… Ve Türkiye'yi daha ileriye götürürler."

-"Eğitimini birincilikle bitirdi"

Yalçın Akdoğan'ın çocukluğunu yaşayamadığını dile getiren baba Akdoğan, şunları söyledi: 

"Onun işi kitaplar, spor yapmak, okumak ve okumak. İlkokul birinci sınıfta başladıktan sonra üniversiteyi bitirinceye kadar okul birincisi olmadığı bir yıl olmamıştır. Hatta rahmetli Turgut Özal'ın, üniversiteyi birincilikle bitirenlere ödül olarak tahsis ettirdiği uçakla GAP ve Kıbrıs gezisine katıldı. Zaten okurken de stajlarını gazetelerde yapıyordu ve oralardan birçok hediyeler, birincilik verdiler ona. Boş zamanı yoktu, boş günü yoktu. Doğru ve doğrudan yana her şeyi yapabilecek kişiliğe sahip. Böyle bir çocuktu, böyle bir çocukluk devresi geçirdi."

-"Geç saatlere kadar ders çalışırdı"

Anne Fatma Akdoğan (68) ise Yalçın Akdoğan'la her zaman gurur duyduğunu anlatarak, oğlunun hep gururlu işler yaptığını aktardı.

Yalçın Akdoğan'ın her şeyde birinciliği, üstünlüğü sevdiğini ve öyle olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Bir anne olarak herhalde onunla gurur duymamak mümkün değildir. Yanlış bir iş yapmaz, yapmamıştır da. O hiç yaramaz değildi. Gece geç saatlere kadar ders çalışırdı. Başarıdan başarıya, daldan dala koşmuş bir çocuk. Onunla ve diğer iki çocuğumla da her zaman gurur duydum" diye konuştu. 

-"Torunum, oğluma uğurlu geldi"

Akdoğan'ın 3 ay önce bir kız çocuğunun dünyaya geldiğini anımsatan anne Akdoğan, "Torunum, oğluma uğurlu geldi. Bebeğimizin kız olacağını duyunca Tayyip bey (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan), isminin Hatice Kübra olmasını istemişler. İsmi, Hatice Kübra koyuldu" dedi. 

Akdoğan ailesi, çok sayıda kişinin telefonla arayarak kendilerini tebrik ettiğini kaydetti. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam