Başbakan Yıldırım: Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de havadan harekata başlamıştır

Başbakan Yıldırım: Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de havadan harekata başlamıştır

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, “Şu an itibarıyla kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz bir süreden beri milletimizin, bölgedeki vatandaşlarımızın başını ağrıtan, Afrin’de yaşayan Arap, Kürt, Türkmenlere zulmeden PKK/PYD/YPG ve DEAŞ unsurlarını, teröristlerini yok etmek için havadan harekata başlamıştır. Allah Mehmetçiğin, kahraman askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Yıldırım, partisinin İstasyon Spor Salonu’nda düzenlenen Bilecik 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti.

Başbakan Yıldırım, “Şu an itibarıyla kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz bir süreden beri milletimizin, bölgedeki vatandaşlarımızın başını ağrıtan, Afrin’de yaşayan Arap, Kürt, Türkmenlere zulmeden PKK/PYD/YPG ve DEAŞ unsurlarını, teröristlerini yok etmek için havadan harekata başlamıştır. Allah Mehmetçiğin, kahraman askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. 80 milyon vatan evladının, Bileciklilerin duası askerlerimizledir, kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimizledir.” diye konuştu.

Salondan tekbirlerin yükselmesi üzerine Yıldırım, “Türkiye dostluğuna, dostluklarına önem veren bir ülkedir ancak Türkiye’ye karşı husumet içinde olanlar birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya çalışanlar da en ağır şekilde cezalandırılırlar. Bunu bütün dünya bilmelidir. Bizim kimseye düşmanlığımız yok. Bizim hiç kimseyle alıp veremeyeceğimiz herhangi bir sorunumuz yok. Biz bu topraklarda barış hakim olsun diyoruz, kardeşlik hakim olsun diyoruz. Kardeşi kardeşe düşman etmesinler istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Bilecik’ten cihan hakimiyetine sahip Osmanlı Devleti’nin doğduğunu, Söğüt’ten yola çıkan bu tarihi yolculuğun üç kıtaya yayıldığını ve Osmanlı’nın, 600 asır boyunca bütün dünyada, üç kıtada kardeşlik, birlik, beraberlik ve huzur içinde hüküm sürdüğünü belirtti.

Şeyh Edebali’nin, “Ey oğul, beysin, bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Gücengenlik bize, gönül alma sana. Suçlamak bize, katlanmak sana. Yanılgı bize, hoş görmek sana. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize, adalet sana. Üşengeçlik bize, uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana. Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez. Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez. Osman, geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini unutmayasın” sözlerini hatırlatan Yıldırım, “Bilecik’ten yola çıktık, işte şimdi Bilecik’teyiz. Bilecik gücümüze güç katıyor.” ifadesini kullandı.

“Bilecik yükselişin de şehri olacak”

Bilecik’in, Türk milletinin tarihi yürüşünün başlangıç noktası, Söğüt’ün ise büyük medeniyet çınarının kökü olduğunu söyleyen Yıldırım’ın, “Bilecik dirilişin şehridir, varoluşun şehridir ve bugünden sonra da inşallah yükselişin de şehri olacaktır. 2019’da yeniden diriliş, yeniden yükselişe Bilecik hazır mı?” diye sorması üzerine salondaki vatandaşlar, “Evet” karşılığını verdi.

Salondaki partililere Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Yıldırım, Bilecik’ten Türkiye’yi selamladı.

Bileciklilerin 15 yıl boyunca desteğinin eksilmediğini, artarak devam ettiğini belirten Yıldırım, “Bilecik İl Başkanımız Fikret Karabıyık, Türkiye’nin en genç il başkanıydı. Bu unvanını Nevşehir İl Başkanı’na kaptırmış bulunuyor ancak başkanımızın gönlü genç, hedefi büyük, geleceği aydınlık. Başarılar diliyorum il başkanım.” diye konuştu.

“AK Parti’nin rakibi yok”

AK Parti’nin, Bilecik’te 25 bin kayıtlı üyesi olduğunu, bunun 10 bininin kadınlardan oluştuğunu söyleyen Yıldırım, şöyle dedi:

“Kadınlar AK Parti’nin ak kadınları sizlerle gurur duyuyoruz. AK Parti’nin başarısının mimarısınız sizler. Ayrıca 3 bin 500 genç üyemiz var. Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz gençler, sizlerle gurur duyuyoruz. Bilecik ak gençlik dimdik ayakta maşallah. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, delegeler, mahalle temsilcileri durmak yok, yola devam. AK Parti bu. AK Parti’nin rakibi yok. AK Parti’nin rakibi yine AK Parti. AK Parti her seçimde kendisiyle yarışıyor. Her daim çıtayı daha da yükseğe çıkararak kendi rekorlarımızı kırıyoruz.”

Başbakan Yıldırım, AK Parti milletin partisi olduğunu, vatandaşların yıllar yılı ihmal edilmiş, geciktirilmiş hayallerini, umutlarını gerçeğe dönüştürdüğünü dile getirerek, “Özgür, adil, müreffeh bir Türkiye’nin siyasi adresidir AK Parti. Her türlü baskıya, kumpasa, vesayete, girişime karşı bayrak açmış bir siyasi oluşumdur AK Parti. Bu milletin değerlerine sahip çıkan siyasetin adıdır. Söğüt’e, Şeyh Edebali’ye, Osmangazi’ye, ecdadına sahip çıkarak geleceğini inşa eden siyasi partinin adı AK Parti’dir. Biz, teşkilatlarımız ancak ve ancak millete hizmet için siyaset yaparız. Ülkeyi kalkındırmak için siyaset yaparız. Bizim siyasette amacımız, milletin huzuru, refahı ve mutluluğudur. Bu davaya omuz verdiğiniz için Allah sizden razı olsun.” diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam