• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN CAN EMİTT FUARINDA BİLECİK’İ ANLATTI

BAŞKAN CAN EMİTT FUARINDA BİLECİK’İ ANLATTI

Belediye Başkanı Nihat Can, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP’da 23.’sü gerçekleştirilen  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılarak Bilecik’imizin sahip olduğu değerleri ve güzellikleri; ulusal yayın organları aracılığıyla anlattı.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, sivil mimari örnekleri, geleneksel el sanatları ve ilimizin tatil noktaları Emitt Fuarında görücüye çıktı.

Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can, fuara katılarak; ilimize özgü el sanatları, yöresel lezzetlerinde  ayva lokumu, nar lokumu, helva ve bozamız ile Osmanlı şerbetini anlattı ve ikram etti.

Tüm yurdumuzda bilinen ve büyük bir beğeniyle takip edilen Pazaryeri ilçemiz Kınık Çömlekçiliğinin de görücüye çıkacağı fuarda Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ve ilimiz hakkında bilgiler içeren dergi ve broşürler de dağıtıldı.

Belediye Başkanı Nihat Can; daha önceki fuarlarda olduğu gibi EMİTT Fuarında da sahip olduğu değerlerle göz dolduran Bilecik’i; Beyaz TV, Kanal Avrupa, TV 58, Tek Rumeli TV ve TV 8,5’e anlattı.

Bilecik standında konuklarımızı ağırlayarak, şehrimiz hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Dirilişin Şehri Bilecik’imiz çok şükür her yerde kendi adından en güzel şekilde söz ettiriyor. İstanbul Büyükçekmece TÜYAP’da 23.’sü gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’te Bilecik standımızı ziyaret ettik.
Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, geleneksel el sanatları ve ilimizin tatil noktaları tanıtılarak, Bilecik ve ilçelerinin güzellikleri fuarda yer aldı.
Şehrimizin tanıtımına katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızı şehrimize davet ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Fuara katılan diğer şehir stantlarını da ziyaret eden Belediye Başkanı Nihat Can, ilimizi anlatırken aynı zamanda diğer şehirlerin güzellikleri hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam