BAŞKAN CAN’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN CAN’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Nihat Can, ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’Hayatları boyunca bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren ve ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum’’ dedi.

Mesajında; ‘’Her zaman bizler için fedakarca uğraş veren kadınlarımıza gereken değeri vermek bizler için olmazsa olmaz şartlardandır” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:   ”Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdığımız öyle büyük kadın neferler olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir. Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir. Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Ne mutlu ki bizler milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız

BAŞKAN CAN: ‘KADINLARA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ PROJELER, ONLARA VERDİĞİMİZ DEĞERİN GÖSTERGESİDİR”

Bilecik Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdikleri projeler ile kadınlarımıza değer verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nihat Can;  mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Ailenin çekirdeği hükmünde olan ve tüm toplumlarda büyük bir değeri olan kadın, Bilecik Belediyesi hizmet anlayışında da en ön plandadır.  Çok değer verdiğimiz kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel eserler, bu düşüncemizin göstergesidir. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendiririz. Bu anlamda ilimizde bulunan bütün mahallelerimizdeki kadınlarımızı sosyal ve kültürel aktivitelerle buluşturuyoruz.  Şehrimizin birçok noktasına yapmış olduğumuz Kadın Spor Yaşam Merkezleri, Kadın Lokalleri, Sultaneli Yöresel Lezzetler Evi, Sultaneli Osmanlı Sokağı gibi projelerimiz, kadınlara gösterdiğimiz önemin güzel bir örneğidir.  Bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam