• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN KAZICI: “SİZLER HAKLARINIZI HELAL EDİNİZ”

BAŞKAN KAZICI: “SİZLER HAKLARINIZI HELAL EDİNİZ”

Geçtiğimiz gün gerçekleşen CHP Gölpazarı ilçe kongresinde söz alan Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, ”önemli olan seçimleri kaybetmek değil, Örgütü kaybetmemektir” diyerek partililerden helallik istedi. Kazıcı; “Sizin bizim üzerimizde hakkınız var, bizim sizin üzerinizde hakkımız yok. O yüzden sizler haklarınızı helal ediniz Siz olmasanız biz olamayız” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Ağabey, kardeş havasında çalışma sonucunda geldiğine inanıyorum”

Bu uzun bir maratondu gerçekten Abdullah Başkanıma yürekten teşekkür etmek için buradayız. Onunla birlikte uzun zamandır siyaset yapıyoruz ve birazcık başarısı varsa örgütün bu başarının uyumlu çalışma yani abi, kardeş arkadaş havasında çalışma sonucunda geldiğine inanıyorum. O bizden yaşça da, kariyerce de daha üstündü. Çok uzun yıllar bir kurumumuzun müdürlüğünü yapmıştı, tecrübeliydi. Bizim ağabeyimizdi ama partide benimle birlikte ben İlçe Başkanıyken İlçe sekreteri olarak çalıştı. Daha sonra süreç böyle gelişti biz Belediye Başkanı olduk sizlerin desteğiyle ve gücüyle de biz Belediye Başkanı olduktan sonra İlçe Sekreterliği görevini yapan sayın Başkanımız Abdullah Hünker İlçe Başkanı oldu. Tabi bu süreçte güzel bir şey daha var onu da paylaşmak istiyorum. Aslında biraz önce bir ekiple birlikte İlçe Başkanlığına ve yönetimine talip olan sevgili kardeşimiz Erkan Erdem ile aslında zannederim 2002’de başladı o tarihten beri ben İlçe Başkanı olduğumda yönetim kurulu üyesiydi. O da o tarihten beri yönetim kurullarında görev yapıyor. Sivil toplum örgütlerinde de görev yapıyor.

“Önemli olan seçimi kaybetmek değildi önemli olan örgütü kaybetmemekti”

Benim en çok sevindiğim şey bir şeyi başarmak istemiştik biz. Üretken bir örgüt oluşturmak istemiştik. Biz yönetim kurullarının Belediye Meclis Üyeliklerine bile, Belediye Başkanlıklarına, Milletvekilliklerine neyse aday olduğu süreçte aşağıdaki Gençlik Kollarının da Yönetim Kurullarına aday olduğu o gençlerin arkasındaki bir jenerasyonun da onların yerine Gençlik Kollarına gelmek istediği ve önündeki örneklerde evet Vedat abim İlçe Başkanıydı bak Belediye Başkanı seçildi ama Abdullah ağabey sekreterdi sonra İlçe Başkanı oldu. Erkan ağabey Gençlik Kolları Başkanıydı şimdi İlçe Başkanı oldu. Cafer ağabey gençlik kollarında üyeydi şimdi parti yöneticisi oldu.

“Bu partide görev alırsam bu süreçte benim de önüm açık”

Ben de bu partide görev alırsam bu süreçte benim de önüm açık. Ben de bu partide üst düzeylerde belki profesyonel siyaset yapan hem Cumhuriyet Halk Partisine hem ilçeme hem de ülkeme faydalı olabilirim düşüncesini aşağıdan gelenlere verebilmekti. Belki de siyaseten başarı sadece Meclis Üyeliği, Belediye Başkanlığı ya da Milletvekilliği kazanmak değildir. Çünkü seçim ardı ardına gelir. Bir seçim daha, bir seçim daha. Bugün kazanırsanız yarın kaybedersiniz. Önemli olan seçimi kaybetmek değildi önemli olan örgütü kaybetmemekti, önemli olan örgütü güçlü tutmaktı.

“Onlar gerçekten alkışı hak ediyor”

Aşağıdan yukarıya doğru sürekli heyecanla, şevkle çalışan bir İlçe örgütü oluşturabilirsek bizden önceki dönemlerde büyüklerimizin, ağabeylerimizin oluşturduğu, onlara da tekrar teşekkür ediyorum onlardan gördük. Onlarda bu süreci böyle işlemişlerdir. Biz de aldığımız payda devam ettiriyoruz. Bu bakımdan çok mutluyum birlikte görev yaptığım arkadaşlarımın hala parti yönetimlerinde, gençlik kollarında, belediye meclisinde, ilçe başkanlıklarında olması, bu birlikteliğin bozulmaması umut ediyorum ve inanıyorum ki önümüzdeki seçimlerde de, seçim süreçlerinde de partimize büyük güç katacak. Ben bu sebepten dolayı bu güne kadar birlikte siyaset yaptığım bize ağabeylik, parti büyüklüğü yapan, bizi yalnız bırakmayan özellikle ağabeylerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Yine bu örgütün buraya gelmesinde kıymetli hanımefendilere çok teşekkür ediyorum. Onlar gerçekten alkışı hak ediyor.

“Bu bizim birinci görevimiz”

Biz işlerin süslü taraflarını yapıyoruz ama işin mücadele, emek tarafını onlar yapıyor. Biz de kadınların bir çoğunluğu ev hanımı ve gerçekten çocukları var, ailesi var, aşı var, işi var bunları bırakıp geliyor. O yüzden bu hanım efendiler yemeğini de, temizliğini de yapıyor, çoluğunu, çocuğunu da doğuruyor bizden fazla seçim çalışmalarına katılıyor. Bunu gerçekten yürekten söylüyorum. Bugün kongremize katılmış olan hanımlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğer siz bugün bu genç arkadaşlara sahip çıkmaya devam ederseniz gerçekten çok mücadele veriyoruz. Hiçbirimizi utandırmadan, hiçbirimizin yüzünü önüne düşürmeden bu partinin hepsinin alnının açık, göğsü dik insanların içinde gururla gezecek şekilde temsil etmeye her zaman varız. Bu bizim birinci görevimiz.

“Seçilmişlerin siz seçenlerin emek harcadığı üzerinde hakkı yok”

Bizi doğru temsil etmeyecek hiç kimsenin tepemizde olmaya hakkı yok. Bizi doğru temsil edecek, bizi onurlandıracak, bizim gibi yaşayacak, bizim gibi düşünecek. Siyaseti birlikte yapıyoruz, emeği beraber çekiyoruz. Seçilmişlerin de siz seçenlerin emek harcadığı üzerinde hakkı yok. Yani sizin bizim üzerimizde hakkınız var. Bizim sizin üzerinizde bir hakkımız yok. O yüzden sizler hakkınızı helal edin. Siz olmasanız biz olamayız. Ben yeni bir kongre sürecine girdik. Şunu çok istiyorum. Tüm yurtta yeniden bir heyecan, yeniden bir ruh ve genel merkezin en üstüne kadar bu heyecanın aktarılması sonucunda bugüne kadar yapamadığımız, eksik kalan çalışmalarımızı öz eleştiri yaparak nerde hata yaptıysak, vatandaşa neden ulaşamadıysak ya da ülke şartları her şeyi değerlendirip 3-5-10 puan daha fazla almanın ya da ilçeden başlayarak 50-100-1000 oy daha fazla almanın ya da bir kişiyi daha bu partiye üye yapmanın yollarını arayacağız. Çok rica ediyorum lütfen partililik sadece seçim günlerinde, kongre günlerinde olmasın, lütfen siyaseti 365 gün yapalım. Tarlada, bahçede, dükkanda, caddede, camide her yerde partimizi iyi temsil edelim. Tek ağız olalım, hepimiz bir olalım.

“Bu ülkenin CHP’ye daha çok ihtiyacı var”

Türkiye’nin en ucundaki bir CHP’li ile Gölpazarı’ndaki CHP’li tarım derdince CHP tarım sorunlarını nasıl çözecek, çiftçiye ne vaat ediyor, ülkenin geldiği noktada tarımın sorunları ne tane tane eşit bir şekilde anlatabilmek. İşte o zaman inanıyorum ki bu parti bundan sonraki seçimlerde iktidar olacak. Bu partinin iktidar olmaya ihtiyacı var ama bu ülkenin CHP’ye daha çok ihtiyacı var.

“Daha fazla hukuk, demokrasi, insan hakları için çalışmaya devam edeceğiz”

Böyle bir mücadeleyi yapmak zorundayız. Teslim olmadan, CHP’liler, tüm Türk vatandaşlar olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının canları pahasında vurulduğu ve dünyada şu anda yaşanabilecek en güzel rejim olan bu Cumhuriyeti asla bozdurmadan, bu Cumhuriyet rejimini değiştirmeden daha fazla hukuk, daha fazla demokrasi daha fazla insan hakları için çalışmaya devam edeceğiz. O duygu ve düşüncelerle göreve gelen İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma bu yönetimden önce görev almış Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkanı arkadaşıma bugüne kadar bu partiye emek vermiş, destek olmuş bütün partililerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“Bu parti daha nice 80 yıllar bu ülkede var olacak”

Diyorum ki “Sizler bu coşkuyla bu partiye sahip çıktıkça, bu parti daha nice 80 yıllar bu ülkede var olacak. Eninde sonunda Türkiye Cumhuriyetinin ihtiyacı olan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı kurulacak ve daha güzel bir Türkiye bizim sayemizde kurulacak” diyorum. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer.

ERHAN TOKA 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam