BAŞKAN ŞAHİN: ‘’330 BİN MASKEYİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ DAĞITTIK’’

BAŞKAN ŞAHİN: ‘’330 BİN MASKEYİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ DAĞITTIK’’

Bilecik Arena programı tüm hızıyla kaldığı yerden devam ederken, Koronavirüsü nedeni ile bir müddet verilen aranın ardından programlarına başlayan ve 5 ortak yayın içeren programın konuğu Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin oldu.

Bilecik Olay Haber’in sahibi İbrahim Rafet Sünetçi moderatörlüğünde gerçekleşen Bilecik Arena programında Başkan Semih Şahin, Yarın Gazetesi Temsilcisi Cafer Elmas, Değişim Gazetesi Temsilcisi Hande Nur Uysal, Haber 228 temsilcisi Aliosman Çelikal ve 11 Haber Temsilcisi Erhan Toka’nın sorularını yanıtladı.

Sorulan sorulara oldukça içten ve kendinden emin cevaplar veren Başkan Şahin gazetecilerin sorularına geçilirken, ilk olarak tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilimizde de ölümlere neden olan Koronavirüsle mücadelede Belediye’nin rolünü anlatan Başkan Şahin, bu noktada Belediye olarak Bilecik merkezde 330 bin maske dağıtımının yapıldığını ve 24 saat duraksız çalıştıklarını vurguladı.

BAŞKAN ŞAHİN: ‘’330 BİN MASKEYİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ DAĞITTIK’’

Çalışmalar kapsamında; başta şehir merkezinde olmak üzere evlerin de ziyaret edilerek, 330 bin maskenin vatandaşlarımıza dağıtıldığını hatırlatan Başkan Şahin, ‘’Çalışmalar kapsamında şehirdeki bütün kurum ve kuruluş binaları, cezaevi, Tugay Komutanlığı, Huzurevi, Aile Sağlığı Merkezleri,  camiler, dinlenme ve park alanları, cafe ve kahvehaneler, alışveriş merkezleri, site ve bahçeleri, askeri lojman ve yerleşkeler, okul sınıf ve bahçeleri ile belediyeye ait bütün tesisler ile salgın belirtisi çıkan bütün apartmanlar birden fazla kez dezenfekte edildi. Ekiplerimiz ayrıca çalışmalar kapsamında ayrıca ilimizdeki 500’ü aşkın resmi kurum araçları ile dolmuş ve taksilerde ilaçlama çalışması yaptı.

‘’SOSYAL BELEDİYECİLİK GEREĞİ YARDIMLARIMIZLA HALKIMIZIN YANINDA YER ALDIK’’

Bilecik Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı gereği birçok vatandaşımıza yardım yapıldığını ve imkanlar ölçüsünde yardımların devam edeceğini kaydeden Başkan Şahin, ‘’Aslında bizler yaptığımız yardımları anlatmak ve göstermek amacıyla yapmıyoruz. Ancak burada sizlere bilgi vermek amacıyla bahsediyoruz. Bilecik Belediyesi olarak yüzlerce koli gıda yardımı ve birçok vatandaşımıza diğer alanlarda yardımda bulunduk. Belediyemiz imkanları doğrultusunda vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz.

‘’BÜTÜN MAHALLELERDE SOKAK KONSERLERİ VEREREK HALKIMIZA MORAL VERMEYE ÇALIŞTIK’’

Bilecik Belediyesi tarafından evde kalan vatandaşlarımıza moral olması amacıyla birçok etkinlik düzenlendiğini belirten Başkan Şahin, ‘’Sanat Akademisinde faaliyet gösteren arkadaşlarımız, üstü açık otobüste bütün mahallelerde sokak konserleri düzenlendi. Vatandaşlarımızın Covid-19 salgınına karşı ‘’Evde Kal’’ kampanyasına destek kapsamında düzenlenen konserlerde Bilecik Belediyesi olarak halkımıza bir nebze de olsa moral vermek istedik.  Bilecik Belediyesi tarafından iki aylık süre zarfında ayrıca birçok online konser ve söyleşi gerçekleştirildi. Evde kalan vatandaşlarımızın moral ve motivasyonunun artırılması amacıyla düzenlenen online söyleşi ve konserler ile de halkımızın yanında yer aldık.’ Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam