• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ŞAHİN’DEN BİR İLK

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BİR İLK

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından ilk Belediye Meclisi toplantısı gerçekleşirken, Başkan Semih Şahin, meclis açılışı, katip üyelerinin seçimi ve başkan vekilinin seçiminin ardından Meclis Başkanlığı koltuğunu Başkan Vekili M.Sadık Kaya’ya bırakarak Meclis sıralarından gündemi takip ederek daha önce görülmemiş bir hadise yarattı.
Bilecik Belediye Meclisi ilk toplantısında bir ilke sahne olurken, Belediye Başkanı Semih Şahin, oturumu açmadan evvel Meclis üyelerinden ilk olarak kendilerini kısaca tanıtmalarını istedi. Sonrasında yaptığı konuşmasında demokratik, katılımlı bir Meclis yönetmek istediklerini vurgulayan Başkan Semih Şahin, “Önceliğimiz Bilecik’in yararı olması gerekiyor, yeni dönem hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmasının ardından gündeme geçilirken Başkan Semih Şahin, oturumu 1’inci Meclis Vekili tarafından yönetileceğini söyledi ve koltuğunu 1’inci Meclis vekili seçilen M.Sadık Kaya’ya bıraktı.
CHP sıralarından meclisin çalışmalarını takip eden Başkan Şahin konuya ilişkin, bu uygulama ile Meclis çalışmalarının daha hızlı yürütüleceğini düşündüğü için böyle bir karar aldığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam