BAŞKAN SELİM YAĞCI’YA 15 ÜLKEDEN ZİYARET

BAŞKAN SELİM YAĞCI’YA 15 ÜLKEDEN ZİYARET

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmanlı’nın kalbi ve Osmanlı’nın yeşerdiği topraklarda, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen heyeti ağırlamaktan  dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

BAŞKAN SELİM YAĞCI: ''TARİHİ MİSYONUMUZA UYGUN OLARAK ŞEHRE BİR VİZYON KAZANDIRMA GAYRETİNDEYİZ''

Heyete, Bilecik hakkında bilgi veren Başkan Selim Yağcı, şunları kaydetti:

''Taşı mermer, toprağı seramik ve yaprağı ipek, kuruluş ve kurtuluşun beşiği Bilecik’e hoş geldiniz. Bilecik, Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu Şeyh Edebali’nin metfun olduğu topraklardır. Bilecik tarihinde ilk dönemlerde ismi, “Ertuğrul Sancağı” olarak anılıyordu. Bilecik, Cumhuriyet tarihi öncesinde Osmanlı döneminde gelişmiş bir ildir. Kurtuluş Savaşı döneminde 3 defa yakılmıştır. Bugünise  6 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bulunuyor ve160 sanayicisi ile40 bin civarında sigortalı işçisi olan ve işsizi en düşük illerden bir tanesidir. Türkiye’de işsizlik oranı Bilecik’te 2 puan daha aşağıdadır. Bilecik, üretim olarak aldığından daha fazlasını veren bir ildir. Nüfus olarak 73’üncü sıradadır. Ama gelişmişlik açısından baktığımızda ilk 20 arasında yer almaktadır.  Büyükşehirler arasında sıkışan Bilecik, bu zamana kadar hep dezavantajı yaşamıştır. Yıllar içerisinde yakılmış ve yıkılmış ve tarihi mekanlar çok fazla kalmasa bile, gelecek zaman dilimi içerisinde ve bugünde çabalarımız bu doğrultudadır. Tarihi misyonumuza uygun olarak şehre bir vizyon kazandırma gayreti içerisindedir. Bilecik, geçmiş ile gelecek arasında olan köprü olarak görüyoruz. Bir elimizde tarihi değerlerimiz var iken diğer elimizde ise teknoloji yer alıyor. Bu iki değeri bir potada eriterek güzel bir yaşam standartını halkımızla buluşturmak istiyoruz.”

Başkan Selim Yağcı sözlerini, ”Bu gün Bilecik’in yüzde 53’ü yeşil olan bir ildir. Bu oranı hiçbir zaman yüzde 50’inin altına düşürmek istemiyoruz. Çünkü bugün gelişmişlik oranı hiçbir zaman sahip olduğunuz sanayi ile değil sahip olduğunuz kişi başına düşen yeşil alanlarla ölçülebilecektir. Bilecik’te yapacağınız geziden umarım ki güzel anılarla ayrılırsınız. Her zaman sizleri burada ağırlamak bizleri son derece mutlu edecektir” şeklinde tamamladı.

Bilecik’te Şeyh Edebalı Türbesi ve tarihi yerleri ziyaret eden heyet,Bilecik’in ardından İznik, Bursa, Çanakkale, Edirne’yi ziyaret edecek. (Bilecik Belediyesi)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam