BAŞKAN TOSUN GEÇTİĞİMİZ SEZONU ANLATTI

BAŞKAN TOSUN GEÇTİĞİMİZ SEZONU ANLATTI

“2014-2015 sezonunda “347 müsabaka oynattık”

Türkiye Şampiyonası kademe maçları, Amatör Spor Kulüpleri İstişare toplantıları, milli bayramlarda gerçekleştirilen Şöhretler Karması maçları, Kız Futbol Ligi hakkında da açıklamalarda bulunan Tosun; bu yıl 347 müsabaka oynattıklarını belirterek bu sayının ilimiz adına son derece üst seviyede bir sayı olduğunu ifade etti.

 

Geçtiğimiz sezon Bal Ligi’ne yükselen İl Özel İdarespor ve 2. Amatör’de şampiyon olup 1. Amatör’de oynamaya hak kazanan Akpınarspor’u  da başarılarından dolayı tebrik etti. Diğer yandan Gençlik Spor İl Müdürlüğüne yeni atanan Aslan Yıldız’a Bilecik’e hoş geldiğini söyleyen Başkan Tosun yeni Müdür Yıldız’a hoş geldin ziyaretlerinde bulunacaklarını kaydetti. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bilecik Başkanı Nusret Tosun şunları aktardı:   

 

"İslam aleminin mübarek Ramazan’ını kutluyorum"

“Öncelikle bütün İslam aleminin, halkımızın mübarek Ramazan’ını kutluyorum, nice ramazanlar diliyorum. 2014-2015 amatör futbol sezonunu bitirmiş bulunmaktayız. Ufak tefek olayların dışında gayet güzel bir lig geçirdik. 1. Amatör Lig’de İl Özel İdarespor’umuz  şampiyon oldu. Yine 1. Amatör Lig’den 2. Amatör Lige Bayırköyspor’umuz ve Yenipazar Belediyespor’umuz 2. Amatör Lige düştüler. Bunun yanında Bal Ligi’nde oynayan Vitraspor’umuz kulübü Bilecik Amatör Ligi’ne geri döndü.  Bunun haricinde U-17 Gençler Ligi’ni oynattık, U-13 Gençler Ligi’ni oynattık. U-17 ve U-13 Gençler Ligi’nde de İl Özel İdarespor takımı şampiyon oldu. İlimizi Kütahya’da temsil ettiler, diğer grubu da Eskişehir’de temsil ettiler.

 

“Çok üst seviyede bir maç sayısı”

 Bunun haricinde toplamda Bilecik bölgemizde bu yıl 2014-2015 sezonunda 347 müsabaka oynattık. Bu 347 müsabakayı hafta içinde de oynattığımız günler oldu, kış ağır geçtiğinden hafta sonları 6 hafta falan maçları yoğun hava şartları dolayısıyla ertelemiştik hafta içine koyduk. 347 Lig müsabakası gerçekten ilimiz adına son derece üst seviyede bir sayı. İnşallah önümüzdeki yıllar daha da çok maç sayısı oynatarak Ligi bitiririz. Şunu anlatmak istiyorum. Gayet çok üst seviyede bir maç sayısı bu. Geçmişte bu sayılara, bu sayının yakınına bile gelemiyorduk ama son birkaç yıldır gayet güzel bir şekilde kulüplerimizin de destekleriyle gençler ligi, amatör lig, A gençler iyi müsabakalar oynatıyoruz. İnşallah bundan sonra da daha yüksek sayıda maçlar oynatırız.

 

“Türkiye şampiyonası U-13, U-16, U-17 maçlarını aldık”

Bu arada Türkiye şampiyonası maçlarını aldık. U-13, U-16, U-17 maçlarını aldık. En son Bursaspor’un da olduğu U-13 Gençler şampiyonasını aldık. Burada tabi ilimizi tanıtma adına, gerçekten bu Türkiye şampiyonası iyi oluyor, ilimize gelen takımlarımız tanıyor. İyi gidiyoruz, inşallah önümüzdeki yıl daha iyi olacak diye düşünüyorum. Bizim Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişkilerimiz gayet güzel. Bu ilişkiler çerçevesinde sağ olsunlar bize her yıl 3-4 tane böyle Türkiye Şampiyonası kademe maçları veriyorlar. Bu yıl da U-17, U-16, U-13 Türkiye şampiyonası aldık. Bunlar 6’şar takımlı oluyor. En az 4-5 gün ilimizde kalıyorlar.

 

“Türkiye şampiyonası gruplarını almaya devam edeceğiz”

İlimizin esnafı, otelcisi, lokantacısına ekonomik yönden destek oluyor. Bir de ilimizi tanıtım anlamında bu kulüpler geliyor. Mesela ilimizi hiç görmeyen sporcularımız, kardeşlerimiz oluyor. Onlar geliyor, Bilecik’in tarihi ve kültürel yerlerini görüyor. Biz de Bilecik’in tanıtımıyla ilgili kitapçık, CD, broşürlerini veriyoruz. İlimizin sembolü haline gelen ayva lokumu, nar lokumu gibi ikramlarda da bulunuyoruz. Bilecik’in tanıtım anlamında, hem turizm hem de esnafımıza ekonomik katkısı anlamında iyi oluyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda da Türkiye şampiyonası gruplarını almaya devam edeceğiz. 

 

“Bilecikli iş adamlarını, sanayicilerimizi yatırım yapmaya davet ediyoruz”

Bu arada sizlerin aracılığıyla Bilecikli iş adamlarımıza, sanayicilerimize sesleniyoruz. Bilecik’e aldığımız Türkiye Şampiyonası müsabakalarında kulüplerimizin bir kısmı ilçelerimizdeki yıldızlı otellere yönleniyor. Bundaki sebep de maalesef ilimizdeki otellerimizin yemek servisi yapamaması. Biz buradan sizlerin aracılığıyla Bilecik’teki işadamlarımıza, Bilecikli sanayicilerimize sesleniyoruz. Bilecik’e yıldızlı otel yapmaları, gelen spor kulüplerimizi bu otelde barındırmalarını hem spor anlamında hem Bilecik’in gelişmesi anlamında önemli yer ve kaynak olacağını düşünüyorum. Sizlerin aracılığıyla da Bilecikli iş adamlarını, sanayicilerimizi yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

“İl Özel İdarespor ve Akpınarspor kulübümüzü tebrik ediyorum”

Ben bu arada İl Özel İdarespor’u tebrik ediyorum Bal Ligine çıktığı için. Yine 2. Amatör’den 1. Amatör’e çıkan Akpınarspor kulübümüzü tebrik ediyorum. Bütün kulüplerimize 2015-2016 sezonunda başarılar diliyorum. Sağlıklı mutlu bir yıl geçirirler inşallah.

 

“25-30 civarında hakem kardeşimizin camiamıza katılması bizleri son derece memnun etti”

Bu yılda yine hakem sıkıntılarımız vardı ama son hakem kurulu başkanımızla da görüştük. Hakem Kurulu Başkanımızın kurs açması sebebiyle yaklaşık 25-30 civarında hakem kardeşimizin camiamıza katılması bizleri son derece memnun etti. Gerçekten hakem sıkıntımız vardı ama inşallah önümüzdeki yıllarda da bu kurs açıldığından dolayı da bir sıkıntıya girmeyiz diye düşünüyorum.

 

-Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantıları devam edecek mi?

“Tabi bunun devamını getireceğiz”

Tabi ki devam edecek. Son olarak 6.’sı Pazaryeri ilçemizin Kınık köyünde Kınıkspor kulübümüz tarafından yapılmıştı. Bu ay içerisinde Gölpazarı Belediyespor kulübünden bize böyle bir teklif geldi. Biz de Ramazandan sonra yapalım dedik. Bu toplantılar devam edecek, gerçekten kulüplerin kaynaşma, tanışma anlamında iyi izlenimler, katkılar getirdiği istişareler oluyor. Amatör sporların sorunlarını masaya yatırıyoruz. Tabi bunun devamını getireceğiz. İnşallah Gölpazarı Belediyespor daha sonra Bayırköyspor sırasıyla yapılacak. En son hafta Bilecik’te de biz Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bir final yemeği vereceğiz. Gerçekten de herkes bütün kulüplerimiz memnun. Biz de memnunuz. İyi sonuçlar getirdiğini düşünüyoruz.

 

-Milli bayramlarda gerçekleştirilen Şöhretler Karması devam edecek mi?

“19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bayramlarında yapacağız”

Evet Şöhret Karması maçlarımız da devam edecek. Yalnız onda şöyle bir değişiklik yapacağız. 23 Nisan’ı kaldırdık önümüzdeki yıl. 23 Nisan ile 19 Mayıs arası çok kısa olduğu için aradaki gün farkı. Biz onu şöyle yaptık. 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bayramlarında yapacağız. O da devam edecek tabi. Bunda da güzel tepkiler alıyoruz, gerçekten tuttu. Gerek halkımız gerekte eski sporcularımız hatta il dışında yaşayan eski sporcularımızdan bile iyi tepkiler alıyoruz. Bunu biraz daha genişletip, daha yeni isimler katarak yapacağız, devam edeceğiz.

 

-Yeni sezonla ilgili görüşleriniz nelerdir?

“Bütün kulüplere aynı mesafedeyiz, hepsi bizim kulübümüz”

Yeni sezonla ilgili Bilecik’imizin merkeze bağlı Gökpınar köyü Gökpınarspor olarak onlar federe oldular. Önümüzdeki yıl onları 2. Lig’de göreceğiz. Biz Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı olarak bütün kulüplere her zaman söylediğim gibi aynı mesafedeyiz, hepsi bizim kulübümüz. Hepsine aynı mesafedeyiz, hepsine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçen yıl Gençlik Spor Bakanlığımız, Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüzden gelen malzeme yardımı yine İl Özel İdareden gelen malzeme yardımı. Onun haricinde Belediye Başkanımız Sayın Selim Yağcı’nın merkez kulüplerine 5’er bin TL nakdi yardımı. Onun akabinde yine Bozüyük Belediye Başkanımızın nakdi yardımı. Pazaryeri Belediyesinin nakdi yardımı. Her geçen gün yeni olanaklar, takviyeler oluyor. Tabi bizim amacımız sporu en iyi şekilde değerlendirmek, gençlerimize spor yaptırmak. Burada tabi siyasilerimin, belediyelerimizin olanakları malumunuz onların destekleriyle kulüplerimizin birçoğu ayakta durabiliyor. Onlar da desteklerini veriyorlar kulüplerimize. Desteklerinden dolayı ayrıca Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

“Lisanslı sayımız 2 bin 500 civarında”

Buradan gerek siyasilere, gerek seçilmiş Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Belediye Meclis üyelerimize bulundukları bölgedeki kulüplere maddi, manevi destek vermelerini istiyoruz. Lisanslı sayımız tahmin ediyorum 2 bin 500 civarında Bilecik genelinde. Bu sayıyı daha da çok arttırmak, gençlerimize spor yaptırmak amacımız. Ağustos ayı içerisinde de zaten kulüplerimizle bir toplantı yapacağız. Bu toplantı da 1. Amatörü masaya yatıracağız. Ben şimdiden sizin vasıtanızla 2015-2016 sezonunun hayırlı olmasını diliyorum, bütün kulüplere yeni sezonda başarılar diliyorum.

 

-Yeni sezon öncesi kulüpler arası hazırlık maçları, turnuvaları oluyor, öyle bir çalışmanız, düşünceniz var mı?

Bizim öyle bir düşüncemiz yok ama antrenman veya hazırlık maçlarında tabi biz de yardımcı oluyoruz kulüplerimize. Onun haricinde turnuva gibi düşünmedik bugüne kadar, düşünmüyoruz da. Biz onların sadece yeni sezon hazırlık dönemindeki hazırlık maçlarıyla ilgili gerek saha, gerek tesis anlamında biz de yardımcı oluyoruz.

 

“İlimize hoş geldiniz diyoruz”

 Bu arada yeni gelen Gençlik Spor İl Müdürümüze de sizin vasıtanızla ilimize hoş geldiniz diyoruz, kendilerine gideceğiz, görüşeceğiz, hoş geldin ziyaretinde bulunacağız.  İnşallah müdürümüzle beraber iyi çalışmalara imza atarız diye düşünüyoruz.

 

“Bilecik’te bir ilk olacak”

Bizim burada Futbol İl Temsilcisi Engin bey ile beraber en büyük isteğimiz Kız Futbol Ligi kurmak. İnşallah bunu önümüzdeki dönem başaracağız. Şu anda 3 takım var. Küplüspor, Bozüyük Halk Eğitim ve Akpınarspor var. 4 takımla lig kuruluyor. İnşallah girişimler yapıp, Bilecikli Beden eğitimi hocalarımızla da görüşüp Bilecik’ten de bir kız futbol takımı kurdurursak 4 takıma ulaşacağız ve bir lig oluşacak. Belki Bilecik’te bir ilk olacak. Hatta siz de takdir edersiniz ki 19 Mayıs’ta Bozüyük Halk Eğitim ile Küplüspor arasında kız futbol müsabakası yaptırdık Şöhretler Karması maçından önce. O da güzel ses getirdi, güzel oldu. İnşallah o ligi de kuracağız. Ben tekrar Değişim Gazetesi olarak sizlere teşekkür ederim. Sayenizde amatör sporların sorunlarını dile getirebiliyoruz.  Son olarak bütün İslam alemine hayırlı Ramazanlar dilerim."

CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Teşekürler başkanım – Teşekürler başkanım daha önceki yıllarda sadece 1 ve 2 amatör müsabakaları vardı şimdi U 13,U 15 ,U 17, U 19 gençler liği kudunuz ve Türkiye gençler ligi müsabakalarını Bilecik,te oynatıyorsunuz ve takımlara malzeme yardımı yaptırıyorsunuz daha ne olsun sizlere ve Futbol il temsilcisi ile çok başarılı oluyorsunuz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam