BAŞKAN YAĞCI, BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

BAŞKAN YAĞCI, BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Verdiği davette bir konuşma yapan Başkan Yağcı, basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Yağcı konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir şehirde 10 yıldır Belediye Başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak aklıma geldi. İlk başladığımızda gazete ve basın dediğimizde bir elin parmaklarını geçmeyecek derecede basın mensubu vardı. Geçen 10 yıllık süreç zarfında gelişimin ve değişimin oluşumunu etrafımıza baktıkça oranı kaça katladığımızı sizler de görüyorsunuz. Tabi ki bu, şehrin gelişimiyle eş değer oranda bir şey.  Eğer şehrimiz bu anlamda istenilen oranda bu performansı sergilemeseydi bu basın alanında da veya başka alanlarda da bu kadar girişime ihtiyaç duyulmazdı.  Her şey şehrimizin potansiyeliyle doğru orantılı çalışmalar. Gönlümüz, arzumuz pırıl pırıl genç kardeşlerimizin toplumumuzu haber alma hürriyeti noktasında daha fazla olmanız ve bu alanda da toplumumuzun doğru, tarafsız ve güzel bir şekilde bilgilendirme çalışmalarınıza devam etmenizden yana.  İnşallah sağlık sıhhat içerisinde oldukça da bu birlikteliğimiz her zaman devam edecek.

 

‘Bilecik’in potansiyelini en iyi şekilde değerlendirme çabası içinde olduk’

 

Bilecik’in siyasi tarihi anlamında önemli bir süreci geride bıraktık. Bilecik’te uzun süredir iki defa üst üste yerel yöneticilik görevi yapmak çok fazla büyüğümüze ve kardeşimize nasip olmadı. Bilecikli hemşerilerimiz birlikte yaşamaktan her zaman büyük haz ve gurur duyduğumuz değerli hemşerilerimiz bizlere bu fırsatı verdi. Biz de bu verilen yetki çerçevesinde başlangıç noktasında şehirciliğin temel alt yapı hizmetlerinde dahi büyük eksiklikler olan bir şehirden bugün kentsel standartlar noktasında diğer şehirlerin hiçte altında kalmayacak bir düzeyde çalışmaları hep birlikte gerçekleştirdik. İçtiğimiz sudan, yürüdüğümüz yola, ısındığımız gaza, çoluk çocuğumuzu oynattığımız parka, sosyal anlamda yaşam noktasında, kültür kongre merkezlerine varıncaya kadar temaşa zevkimizi güçlendirecek güzel seyir alanlarımızı oluşturuncaya kadar Bilecik şehrinin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirme çabası ve gayreti içinde olduk. Ama bu şunu gösteriyor dünden çok iyiyiz. Yarın daha iyisini yapmak, iyisi olmak noktasında var gücümüzle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya da devam etmemiz lazım. Çünkü yarış artık ülkeler arasında olmaktan çok şehirler arasında bir yarış halini aldı. Biz Türkiye coğrafyasındaki diğer şehirlerin de almış olduğu o pastadan şehrimiz adına en büyük payı alma çabası içerisinde olmamız lazım. Bu konuda da hep birlikte hem şehrimizin tanıtımı hem şehrimizin eksikliklerini şehrimize zarar vermeden tespit etmek noktasında basın olarak da, yönetim kadroları olarak da iş birliği içinde çalışmamızın son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

 

‘Kararlılığımız bitmedi, bitmeyecek’

 

Ben gelecek dönem de belediye başkanı adayıyım.  Nasip olursa seçim süreci içerisinde çok özel sürpriz çalışmalarımız olacaktır. Şehrimize olan heyecanımız, hizmet aşkımız ve bu noktadaki azmimiz ve kararlığımız bitmedi, bitmeyecek.  Belediye Başkanı tabi ki hemşerilerimizin takdiri ile olacak bir şey.  Seçiliriz veya seçilmeyiz ama bu birikimimizi, bu deneyimimizi, her zaman her yerde bu şehir insanını, bu güzide belde Bilecik insanının faydasına, kullanımına sunacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zaten devam etme arzumuzdaki temel prensip de bu. Bir birikim oldu. Dünyada en zor elde edilen şey tecrübedir. Bu tecrübenin kullanımı noktasında kendimizi bir kenara çekerek istirahat edeceğiz demek hak ve yetkimizin olmadığını düşünüyorum. Bu tecrübemizden eğer hemşerilerimiz de faydalanmak isterlerse bu anlamdaki birlik ve beraberliğe devam edelim kararı verirlerse biz bu anlamda bunu aktif olarak yapacağız. Öyle olmadığı takdirde de emin olun heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden birikimlerimizi, planlamalarımızı, çalışmalarımızı bu şehrin insanın faydasına var gücümüzle sunmaya devam edeceğiz.

 

‘Bana kızanı da kızmayanı da seviyorum’

 

Ben 15 yıl hakimlik yaptım. Bulunduğum her yerde benim ismimden çok Bilecikli hakim olarak tanırlar. Ben bu şehri seviyorum. Bu şehrin taşını, toprağını, insanını seviyorum. Bana kızanı da, kızmayanı da, seveni de söveni de seviyorum. Sevginin de her şeyin başı olduğunu biliyorum. Seven insan, gerçekten yüreğinde o sevgiyi taşıyan insan affetmesini de bilir, çalışmasını da, gayretini de çabayı da bilir ve onun sonucunda da güzel olayların da çevresinde de halka halka oluştuğunu görmeyi Cenab-ı Hak nasip eder.

Gerçekten her gün özel olsun, her gün güzel olsun, her gün güzelliklerle dolsun. Huzur bulalım. Çünkü gerçekten insanın insana yaptığı iyiliği veya insanın insana yaptığı kötülüğü hiç kimse yapmaz. Onun için hep güzel düşünelim ve güzellikler içerisinde olalım ve güzel düşüncelerle karşılaşalım. Ben Çalışan Gazeteciler Günü’nün tekrar hepinize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Nice böyle günleri sağlık, huzur başarı içerisinde geçirmenizi daha yükselerek daha güzel performanslar sergileyerek geçirmenizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum iyi ki varsınız diyorum.”

Konuşmanın ardından Başkan Yağcı günün anısına basın mensuplarına plaket takdim etti. Gece toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. BETÜL SÖNMEZER-ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. DEĞİŞİM GAZETESİNİ TEBRİK EDİYORUM – HABERCİLİKTE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ AĞIRBAŞLILIK TARAFSIZ HABER ANLAYIŞINIZ VE ILIMAN YAKLAŞIMINIZLA HALKI DOĞRU BİLGİYE ULAŞTIRDIĞINIZDAN ÖTÜRÜ TEBRİK EDİYORUM.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam