BAŞKAN YAĞCI BİLECİK’İ YARDIMA DAVET ETTİ

BAŞKAN YAĞCI BİLECİK’İ YARDIMA DAVET ETTİ

 

Yardımlar, Belediye Kültür Sitesi’nde toplanıyor ve Cuma günü akşam saatine kadar devam edecek. Başkan Yağcı konu hakkında şunları söyledi: “Malumunuz olduğu üzere 23 Ekim Pazar günü ülkemizin çok güzide ili Van ve Erciş merkez olmak üzere, şiddetli bir depremle hep birlikte sarsıldık ve büyük üzüntü duyduk. Öncelikle deprem sebebiyle ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun diyoruz. Tabi bu günler üzüntülü günler ama özel günler, bir ve beraber olmamızı gerektiren günler. Onun için bizde bu birlik ve beraberliğin bir nişanesi olarak, bir ölçüsü olarak Kızılay Başkanlığımızla işbirliği içerisinde ilimizdeki hemşerilerimizi de yardıma teşvik etme, bu konuyu organize etme noktasında bir çalışma başlatmayı düşündük. Belediyemiz ve Kızılay Şube Başkanlığımız iş birliği içerisinde bu günden başlayarak, Kültür Sitemizde depremzedelere ulaştırılmak üzere battaniye ve ısıtıcı toplanması noktasında karar aldık. Parasal noktada da ulusal düzeyde açılan hesaplar var. Hemşerilerimiz buradaki bu tür hesaplara gerekli ödemeleri isterlerse yatırabilirler. Bilecik olarak bizde kendi çapımızda en azından her evden bir battaniye olacak şekilde yardım edebiliriz diye düşünüyorum. İlçelerimiz de bu kampanyamıza katkı sağlamak isterlerse tabi ki onlara da bu noktada açığız. 
 
‘ISITICI VE BATTANİYE 
   YARDIMLARINI BEKLİYORUZ’
 
Yardımları Cuma günü mesai saati bitimine kadar toplayıp, topladıklarımızı oluşan şartlar içerisinde düzenleyerek süreyi de çok uzatmadan bir konvoy eşliğinde inşallah bölgeye göndermeyi düşünüyoruz. Çünkü kış şartlarının gelmesi sebebiyle en lazım olan şey ısınma, ısınmanın da pratik yollarından birisi battaniye ve ilimizde artık doğalgaz var belki bir çok evde ısıtıcılar boş durumda kaldı. Ellerindeki ısıtıcıları verebilirler veya almak isteyen, yardım etmek isteyen hemşerilerimiz gider yerinden alarak bu bağış içerisinde bulunabilirler. Ben şimdiden tüm hemşerilerimizin yaptıkları bağış sebebiyle kendilerine teşekkür ediyorum. Onların bağışlarını en uygun, en hızlı, en verimli şekilde yerine ulaştıracağımızdan emin olmalarını diliyorum. Ve bu organizasyon sebebiyle gerekli katkıyı verdikleri, bu organizasyon içerisinde yer aldıkları için de Kızılay Başkanımızı ve ekibini, Kızılay Şube Yöneticilerimizi de kutluyor ve teşekkür ediyorum. İnşallah Bilecik her şeyde olduğu gibi burada da birlik ve beraberliğimizi bu anlamda ön plana çıkarır. Bilecik halkının bu konuda gerekli desteği vereceğinden eminiz. 
 
Üniversite rektörümüzle dün görüştük. Bu konuda kendisi de üniversite olarak gerekli desteği vereceklerini, öğrencilerinin de bu konuya ilişkin açılımları yapacaklarını ifade ettiler. Ben kendilerine de bu katkıları sebebiyle teşekkür ediyorum. İnşallah üniversitemiz de sivil toplum örgütlerimiz de halkımız da hep birlikte Bilecik olarak bu anlamda depremzede kardeşlerimize yardımımızı, desteğimizi göstereceğiz. Bizde bunu organize ederek ilgili yerlere en iyi şekilde ulaştıracağız.” 
 
Başkan Yağcı’nın ardından Kızılay Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar da şunları ekledi: “Sayın başkanım konunun ana hatlarını net bir şekilde açıkladı. Bizim burada yapacağımız iş Bilecik Belediyesi ile battaniye ve ısıtıcı malzemeleri toplamak ve Van’a en güzel şekilde iletilmesini sağlamak. Bu arada Sayın Başkanımızın bize bu konuda vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ederim. Konunun ana hatlarıyla beraber Van’la olan kardeşliğimizin Bilecik tarafından bilinmesi her zaman bizim için çok güzel bir ortama yerleşecektir. Maddi yardımlarda lütfen vatandaşlarımız 2868’e bir kısa mesaj atarak 5 TL katkı sağlayabilirler. Parasal konularda biz şube olarak yardımları kabul etmeyeceğiz. Fakat Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğü’nün tüm bankalarda açmış olduğu hesaplar var. Bu hesaplara Van Depremi diye not yazdırarak ne kadar nakdi bağış yatırmak istiyorlarsa bütün banka şubelerinden yatırabilirler. Bunun dışında büyük çaplı malzemeler olarak katkıda bulunmak isteyenler olursa onları da ayrıca kabul edebiliriz. Bir fabrikanın beni araması ve şu anda bize 400 yatak vermeyi taahhüt etti. Bu yatakları da inşallah deprem bölgesine  ulaştıracağız. Bunun dışında büyük çaplı malzemelerin vatandaşlar tarafından kabul edileceğinin bilinmesini istiyorum.” dedi ve toplantı sona erdi. 
ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam