BAŞKAN YAĞCI’DAN KERMES ZİYARETİ
admin • 20 Nisan 2013 14:34:28 
BAŞKAN YAĞCI’DAN KERMES ZİYARETİ

 

Belediye Başkanı Selim Yağcı, kermeslerin toplumsal dayanışmayı arttırdığını ve sosyal yardımlaşmanın önemini bir kat daha ön plana çıkardığını dile getirdi.

Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde, Bilecik Sosyal Etkinlikler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından açılan kermesi ziyaret eden Başkan Selim Yağcı’ya Dernek Yönetim Kuruyu üyeleri Atilla Ercan ve Ebu Talip Dursun da eşlik etti.

Kermesi gezen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşma ve dayanışma unsurlarının en güzel şekilde yerine getirildiği böylesine önemli sosyal organizasyonların, amacına ulaştığını görmek takdir edilecek bir konudur. İlimizde derneklerimiz çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Bu çerçeveden baktığımızda elde edilen kaynaklar ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Bizlerde Belediye olarak derneklerimizle işbirliğine hazırız, elimizden gelen imkanları derneklerimize sunuyoruz.” dedi. İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararına düzenlenen kermeste yapılan gözleme, hamur işleri, el emekleri ile yapılarak sergilenen hurçlar, pike, nevresim, bebek takımları, yatak örtüleri, havlular, yazmalar, çeyizlik eşyalar, çocuk giyimi, tatlılar, yöresel yemekler, yaş pastalar ve börekler satışa sunuldu. Kermeste satışa sunulan ürünlerden elde edilecek gelirlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararına harcanacağı aktarıldı.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x