Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Başkan Yağcı’dan, Kurban Pazarına Ziyaret
Sosyal Medyada Paylaş
21 Ekim 2013
admin

Başkan Yağcı’dan, Kurban Pazarına Ziyaret

Kurbanlık satıcılarıyla sohbet eden Yağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayramların birlik ve beraberlik nüvelerinin atıldığı özel günler olduğunu hatırlatan Yağcı şunları kaydetti:

“Bu günlerde büyükler küçüklerle bir arada olur. Küçükler büyüklerin ellerinden öper. Bayram günleri, gerçekten karşılıklı kaynaştığımız, kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz günlerdir. Kurban Bayramı, tabi bir ibadet ama bu ibadette de paylaşarak, yoksulların da hatırlandığı, onlara da gerekli ikramlarda bulunulduğu, paylaşıldığı, sorunların asgari düzeyde indirildiği ve dertlerin paylaşıldığı bir gün.”

 

"Kurbanlıklar, gebelik testinden geçiyor"

 

Bu yıl kesilmek üzere satılan dişi hayvanların gebe olma ihtimalini ortadan kaldırmak için vatandaşlara ücretsiz ultrason hizmeti verdiklerini aktaran Yağcı, şöyle devam etti:

"Ayrıca bu yıl, Kurban Bayramı’nda özellikle dişi hayvanlarda gebe kesimi engelleme noktasında, ultrason cihazlarımız var. Tereddüt eden hemşehrilerimizin, dişi hayvanları ultrason cihazına götürerek, ücretsiz olarak, bu testten geçirip, gebe hayvanların kesilmesini engelleyici tedbirler aldık. Yine Belediye Başkanlığı olarak, mezbahalarımızı açarak, özel bir ortamda kesim yapmak isteyen hemşehrilerimize kesim imkanı sağlıyoruz. Bayram günlerinde hemşehrilerimizin sıkıntı çekmemeleri için, her türlü tedbirleri alma çaba ve gayreti içerisindeyiz. İnşallah, güzel bir bayram geçer. Kazasız, belasız bir bayram olsun. Özellikle yollardaki kazalar bizleri çok üzüyor. Bu kazaların olmamasını canı gönülden temenni ediyorum. Her zaman olduğu  ve olacağı gibi kardeşlik, dostluk, iyilik, güzellik kazansın diyorum. Hayırlı bayramlar olsun."

Konuşmaların ardından hayvan satıcıları ve vatandaşlarla sohbet eden Yağcı, çocuklarla da bayramlaşarak şeker dağıttı. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım