BAŞKAN YALÇIN: “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”
admin • 25 Haziran 2012 11:46:29 
BAŞKAN YALÇIN: “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

 

Pazaryeri'nde belediye tarafından yapılan hizmetlerin değerlendirilmesi ve bundan sonra yapılacak çalışmalarda halkın görüşleri alınarak onların istekleri doğrultusunda hizmet vermek amacıyla bir anket çalışması yapıldı.
Anket çalışmasında 783 haneye ulaşıldı. 543 hane Pazaryeri Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun olduğunu, 228 hane çeşitli sebeplerden dolayı memnun olmadığını, 12 hane ise ankete katılmak istemediğini belirtti. 
Anket sonuçlarının yüzdelik tabloya göre belirlenmesi ise şöyle:
 
ANKETE KATILAN KİŞİ SAYISI: 783    
MEMNUN OLANLAR: 543 Hane (69,00 %)
MEMNUN DEĞİLİM DİYENLER: 228 Hane (29,00 %) 
CEVAP VERMEK İSTEMEYENLER: 12 Hane (0,02)
 
Göreve geldiği günden bu yana şeffaf belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın yaptığı açıklamada “Yaptığımız her işi halkımızla gerek internet sitemizde, gerek basın yayın organları ile, gerekse de ilçemizdeki reklam alanlarında gösteriyoruz. Yapılan hizmetleri, yenilikleri ve değişimi de ancak halk için, halka hizmet için yapıyoruz. Belediye meclisimiz ile birlikte halka ve ilçeye hizmet etmek için göreve talip olduk ve halkımıza en iyi şekilde hizmet vermek.
İlçemizi daha iyi konuma getirebilmek için mücadele ediyoruz. Amacımız ilçemize hizmet etmek ve gelecekte yaşanacak sorunları önceden öngörerek bazı tedbirler almaktır. Bu nedenle de vereceğimiz hizmetlerde halkımızın bize ışık vermesi için anket çalışması hazırladık. Ulaştığımız 783 haneye bazı sorular yönelttik. Yapılan ankette her hangi bir isim alınmadığı için halkımız şeffaf olarak bizden isteklerini, şikayetlerini ve kendi düşüncelerini özgürce ifade edebildiler. Biz de anket sonuçlarına göre gelen istek ve talepleri dikkate alarak çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmaya karar verdik.
Görevimizdeki 3 yıl boyunca kendi sistemimizi oluşturmak için çalışırken, alt yapı hizmetlerinden dolayı zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Görevimizin bundan sonraki bölümünde Pazaryeri'nin değişimi ve gelişimine yön verecek çalışmaları gerçekleştireceğiz. Yine halkımızın fikrini almaya anket çalışmaları yaparak devam edeceğiz.
Halkımızın bize verdiği destek ve güvene teşekkür ediyoruz. Pazaryeri değişecek hizmetlerimizle gelişecek ve bunu halkımızdan aldığımız destek ile başaracağız” dedi.
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x