• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKANA YETKİ VERİLMEDİ

BAŞKANA YETKİ VERİLMEDİ

Bozüyük Belediyesi tarafından 2016 yılında 2015 yılının kesinleşmiş bütçe gelirlerinin, 213 sayılı Vergi Usul Kanununa göre belirlenecek yeniden değerleme oranıyla arttırılan miktarının yılı içinde toplam yüzde onunu geçmeyen, iç borçlanma için 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin d bendi ve 68. Maddesine göre; Bozüyük Belediyesi’nin gerçekleştireceği projelerin finansmanını sağlamak üzere yurtiçi ve yurtdışı bankalar fonlar, kredi kuruluşları gibi finans kurumlarından bağış, hibe, borçlanma ve proje kredileri için görüşmeler ve anlaşmalar yapılması konusunda Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya yetki verilmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi.

Metristepe Kültür Merkezi'ndeki toplantıda diğer gündem maddeleri olan,  BEBKA(Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı)’nın açık bulunan 2016 yılı mali destek programlarından turizme yönelik küçük ölçekli altyapı, sürdürülebilir sanayi programları ile 2016 yılı teknik destek, doğrudan faaliyet ve mali destek programlarına, AB hibe programlarına,  yurtdışı ülkelerin hibe programları kapsamındaki hibe teklif çağrıları ile Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının, Kamu kurum ve kuruluşlarının teşvik kapsamındaki proje karşılığı hibe ve destek programlarına proje sunulması konusunun yetkilerinin Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya verilmesi, Türkiye Diyanet Vakfı’nın yazısına istinaden Yeni Mahalledeki 553 ada 15, 16, 17, 18, 19, ve 20. Nolu parsellerde imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Bilecik İl Afet ve Acil durum Müdürlüğünün yazısına istinaden Bozüyük Belediyesine kayıtlı kar motosikletinin, Bilecik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bedelsiz devri konusu ise belediye meclis üyelerinin oy çokluğu ile reddedildi.

Belediye İmar komisyonuna sevk edilen konular ve Belediye Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen konular görüşüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam