Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BBP Genel Başkanı Destici, Bilecik’te
Sosyal Medyada Paylaş
19 Kasım 2013
admin

BBP Genel Başkanı Destici, Bilecik’te

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu ülkenin Başbakanı eğer birisiyle görüşecekse Başkentte görüşür. Hele ki, 30 yıldır PKK'ya destek vermiş, adeta onun ağa babalığını yapmış Türk düşmanı Barzani'nin ayağına kadar gidip, Diyarbakır'da onunla görüşmez" dedi.

Destici, Bozüyük ilçesinde bir düğün salonunda partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, memleketin önemli problemlerinin ve zorluklarının bulunduğunu söyledi.

"Maalesef hem iktidar hem ana muhalefet partisi ve meclisteki diğer muhalefet partileri milletin gerçek gündemini konuşmuyorlar" diyen Destici, "Suni gündemler oluşturarak, oradan oy devşirmeye ve oy hesabıyla siyaset yapmaya devam ediyorlar. Bunun bedelini milletimiz ödüyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mesut Barzani ile Diyarbakır'da bir araya gelmesini eleştiren Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülkenin başkenti yok mu? Bu ülkenin Başbakanı eğer birisiyle görüşecekse Başkentte görüşür. Hele ki, 30 yıldır PKK'ya destek vermiş, adeta onun ağa babalığını yapmış Türk düşmanı Barzani'nin ayağına kadar gidip, Diyarbakır'da onunla görüşmez. Eğer Barzani ile görüşülecekse önce PKK'yı kendi bölgesinden çıkaracak. Kandil ve Mahmur olmak üzere kampları boşaltacak. Daha sonra PKK'ya verdiği desteği çekecek. PKK'nın Türkiye'deki siyasi uzantılarıyla, bu sözde milletvekilleriyle, sözde kongre eş başkanlarıyla görüşüp büyük Kürdistan hayalini veya temellerini atma gayretinden vazgeçecek. Bunlardan vazgeçtiği takdirde ancak Türk hükümeti Barzani ile bizim iktidarımızda o şartlarda görüşür, orada Başbakan seviyesinde değil, olsa olsa Başbakanlık Müsteşarlığı seviyesinde gerçekleştiririz. Kürtler bizim kardeşimizdir, PKK'lılar bizim düşmanımızdır. Bunu ayırıyoruz birbirinden. Çünkü biz Allah'ın emriyle birbirimize bağlanmışız. Ancak Müslümanlar kardeştir. Ama bölücülere, hainlere ve ayrılıkçılara Hz. Resulullah efendimiz ihanetçilere hangi cezayı vermiş, ona bakarsak nasıl bir ölçü ortaya koymamız gerektiğini de buradan çıkarırız."

Dış politikada da Türkiye'nin yalnızlaştırıldığını savunan Destici, "Ve içinden çıkamayacağı bir duruma gelmiştir ki, adeta denize düşenin yılana sarıldığı gibi bizim hükümet ve Başbakan da maalesef denize düşmüştür ve Barzani'ye sarılmak zorunda kalmıştır. Tek sarılabildikleri şu anda Barzani'dir" diye konuştu.  

 

"Bu milleti açlığa, yoksulluğa, sefalete mahkum ettiniz"

 

Destici, 75 milyonun 50 milyonunun açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşadığını iddia ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu milleti açlığa, yoksulluğa, sefalete mahkum ettiniz. Bu milletin neden sesi çıkmıyor? Kanaat sahibi ve şükür sahibi olduğu için. Bu millet öyle asil bir millet, öyle büyük bir millet, böyle yüce bir millet. BBP iktidarında bu kapitalist düzeni yıkacağız ve sosyal devleti ve gerçekten adil devleti kuracağız. BBP olarak başta 30 büyükşehir belediye olmak üzere tüm seçim çevrelerinde hem il, ilçe ve belde belediye başkanlıklarında ve il genel meclisinde kendi adaylarımızla seçimlere katılacağız. Milletin alternatifi sadece BBP'dir. Biz hiçbir siyasi partinin alternatifi değiliz. Biz sistemin alternatifiyiz. Biz bu sistemi yıkacağız. Biz oydan önce Allah'ın rızasını gözetiriz. Bir işi yaparken, bir sözü söylerken, bir adım atarken acaba bunda Allah'ın rızası var mıdır? deriz. Ona göre adımımızı atarız. Onun için BBP diğerlerinden farklıdır."

Destici, daha sonra Güneşspor Kulübünü ziyaret ederek, Kulüp Başkanı Ümit Kök ile bir süre görüştü. AA

 

 

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım