Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BEBKA Yönetim Kurulu Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı
Sosyal Medyada Paylaş
23 Ekim 2013
admin

BEBKA Yönetim Kurulu Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı

Vali Güngör Azim Tuna’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir,  Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Fevzi Uzun ve BEBKA yetkilileri katıldı. 

Toplantını açılış konuşmasını yapan BEBKA Dönem Başkanı Vali Tuna, “Gündemdeki konuları görüşmek için Ekim ayı toplantısına hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Toplantıda, ajans tarafından desteklenen proje ve faaliyetlerin bölge kalkınması açısından getirdiği sonuçların konuşulacağını ifade eden Vali Tuna, “Ajansımız faaliyete başladığı zamandan beri bölge kalkınmasına çok önemli katkılar sunmuştur. Biz, Eskişehir olarak bundan sonraki bu pastadan daha fazla pay alabilmek için, önümüzdeki günlerde ilana çıkacak olan destek programına yönelik proje hazırlanması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlgili bütün taraflara çağrı yapıyoruz. Eskişehir, Bursa ve Bilecik illeri olarak güzel projeler hazırlayalım” dedi.

İyi projelerin gelmesini isteyen Vali Tuna, kaynakların olması gereken yere gitmesinin önemli olduğunu söyledi. Vali Tuna, daha sonra konuşmasına şu sözleriyle devam etti:

“Bu projelerin izlenmesi ve takip edilmesi büyük önem arz ediyor. Etki analizi o yüzden çok önemli. Bu çalışmaları da gayet bilimsel bir şekilde verilere dayalı olarak arkadaşlarımız yapıyor.”

Bölgenin hak ettiği bir şekilde şanına yaraşır, hızla gelişen bir bölge olduğunu söyleyen Vali Tuna, “Bu bölgenin daha iyi yerlere gelebilmesi noktasında, bu sınırlı kaynakları optimum bir şekilde değerlendirelim. Bursa ve Bilecik bizi tamamlayan iller” dedi.  

Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ise, Bilecik ili olarak ajansın destekleriyle, yol gösterimiyle üç ilimizin gelişmesine katkıda bulunabilirsek kendimizi bahtiyar sayarız şeklinde görüş bildirdi.

Konuşmaların ardından toplantıya, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam edildi.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım